KrajRegion

Podczas legitymowania podał się za bohatera polskiej komedii. Ten żart sporo go kosztował

Prawo stanowi obowiązek podania prawdziwych danych osobowych podczas legitymowania. O tym, co grozi za podanie fałszywych danych osobowych przekonał się jeden z mieszkańców gminy Kraśnik, który chciał sobie zażartować z policjantów i podał się za bohatera jednej z polskich komedii.

 

Spiderman grasuje po Bytomiu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Policjanci z patrolu prewencyjnego pełniący służbę na terenie gminy Kraśnik (woj lubelskie) zauważyli stojący w ustronnym, ciemnym miejscu samochód osobowy, w którym siedziało dwóch mężczyzn. Policjanci wiedząc, że w patrolowanym rejonie dochodzi do różnych przestępstw i wykroczeń, podjęli czynność legitymowania siedzących w pojeździe osób. Jednak jeden z mężczyzn zamiast podać swoje dane osobowe przekazał, że nazywa się jak jeden z bohaterów polskiego filmu komediowego, a na żądanie funkcjonariuszy nie ujawnił swoich prawdziwych danych.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do kraśnickiej komendy celem ustalenia faktycznych danych osobowych. Dopiero tam, w trakcie czynności policyjnych, ujawnił jak się faktycznie nazywa. Sprawdzenie w policyjnym systemie informacji przekazanych przez mężczyznę, potwierdziło jego tożsamość.

Zatrzymany mężczyzna zaczął się tłumaczyć, że to był tylko żart i nie chciał mieć żadnych problemów z tego powodu. Niestety jego żart sporo go kosztował. Za wprowadzenie policjantów w błąd co do prawdziwej tożsamości ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 zł.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pieprz czarny mielony skażony bakterią Salmonella [OSTRZEŻENIE GIS]

Na zabytki, na hospicja, dla potrzebujących. Kwesty we Wszystkich Świętych na śląskich cmentarzach

Górnik Zabrze-Piast Gliwice 3 listopada. Gdzie oglądać derby ekstraklasy?

 

źr. Policja Lubelska 02

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close