AlarmRegionWiadomość dnia

Podpalił kamienicę w Wodzisławiu Śląskim. Chciał się „odegrać” na partnerce za romans z właścicielem budynku

Wodzisławscy policjanci zatrzymali 49-latka podejrzanego o podpalenie. Mężczyzna wzniecił pożar w piwnicy kamienicy, w której znajduje się sklep i trzy mieszkania. Do szpitala trafił właściciel budynku, który próbował sam gasić pożar. Jak ustalono, motywem przestępstwa miała być chorobliwa zazdrość o kobietę.

 

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, przed godziną 7.00. Policjanci zostali powiadomieni o pożarze kamienicy przy ulicy Kubsza w Wodzisławiu Śląskim.

Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, interweniowała już straż pożarna, a pogotowie zabrało do szpitala jedną osobę. Jak się okazało właściciel kamienicy, ratując dobytek, sam próbował gasić pożar i zatruł się toksycznymi oparami.

Jak wynikało z pierwszych ustaleń śledczych, do pożaru doszło w piwnicy, gdzie znajduje się kotłownia. Sprawca miał podpalić znajdujące się tam kartony oraz podłożyć do ognia kilka kawałków drewna i plastikowe opakowania. W ten sposób wzniecił pożar, który wydobywał się na zewnątrz budynku przez zsyp okienny. Poprzez celowe podpalenie, zniszczeniu uległo pomieszczenie piwniczne wraz z instalacją elektryczną, wodnokanalizacyjną oraz sterownikiem pieca centralnego ogrzewania. Doszło także do uszkodzenia instalacji chłodniczej, agregatu, elewacji ściany w sklepie i na zewnątrz, a także towaru w sklepie. Na szczęście nie było koniecznej ewakuacji budynku, a oprócz właściciela, nikt z mieszkańców i pracowników sklepu, nie ucierpiał.

Policjanci ustalili, że jedną z lokatorek kamienicy była kobieta, której były konkubent prawdopodobnie dopuścił się podpalenia. A wszystko przez chorobliwą zazdrość. 49-latek od jakiegoś czasu nie mieszkał z kobietą, ale gdy zaczął podejrzewać ją o romans z właścicielem kamienicy, chciał się na nim „odegrać”. Już wcześniej miał mu też grozić.

Mundurowi bardzo szybko zatrzymali sprawcę. W niecałą godzinę od zdarzenia, podpalacz był już w rękach policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Sędzina, na posiedzeniu w przedmiocie tymczasowego aresztowania, nie miała wątpliwości, co do umyślności i celowego działania sprawcy. 49-latek przed policją i sądem wciąż groził, że zrobi właścicielowi kamienicy krzywdę, jeśli tylko zbliży się do kobiety. Mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

 

(źr: Śląska Policja)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close