Oglądaj w TVS

Podróże z Wędrownymi Motylami – Odkrywamy Mazury

Myślisz Mazury… i co widzisz? No dobrze, a w samym środku lata? No właśnie. Gdyby tak ugryźć ten region nieco inaczej? Gdzie znajduje się ten mało znany wiadukt? Skąd rozpościera się tak piękna panorama? Dlaczego te statki płyną po trawie? Jaki słynny władca nocował w tym zamku? I miał tam kochankę… Na te i inne pytania usłyszycie odpowiedzi w najbliższym odcinku Podróży z Wędrownym Motylami. Pokażemy Wam Mazury, ale inne – Mazury Zachodnie.

 

Odwiedzić Mazury podczas podróży śladem… miejsc mniej znanych. Wyzwanie prawda? Ale da się. Kolejny etap podróży dookoła Polski to województwo warmińsko – mazurskie. Będąc wiernymi naszemu postanowieniu, zatrzymujemy się nie na tych klasycznych Mazurach wokół Wielkich Jezior, tylko innych, Zachodnich, mniej znanych na pograniczu z Powiślem i Warmią.

Ziemie te kiedyś nazywane Oberlandem (Prusy Górne), mają wybitnie urozmaicony pagórkowaty krajobraz, dziesiątki ukrytych grodzisk pruskich, masę urokliwych wiosek i dawnych miasteczek, gdzie dominuje, tak bardzo bliska naszemu sercu cegła oraz mur pruski. A ich skarby, czyli płody rolne oraz drewno sosen taborskich, spławiane były do Bałtyku dzięki cudowi inżynierii – Kanałowi Elbląskiemu.

Odkryj z nami mniej znane Mazury już sobotę o godz. 10:50 w TVS

Podróże z Wędrownymi Motylami - Odkrywamy Mazury - sob. 10:50, nd. 09:45
Podróże z Wędrownymi Motylami – Odkrywamy Mazury – sob. 10:50, nd. 09:45

Podróże z Wędrownymi Motylami to propozycja dla widzów lubiących odkrywać uroki zakątków naszego pięknego kraju. Jeśli brakuje Ci pomysłu, gdzie pojechać na weekend lub wakacyjny urlop to z pewnością znajdziesz inspirację w nowym programie w TVS. Sympatyczni prowadzący Ania i Marcin, na co dzień autorzy bloga podróżniczego z pewnością zarażą Was swoją pasją i pokażą, że warto marzyć i spełniać marzenia.

Premierowy odcinek Podróży z Wędrownymi Motylami w każdą sobotę o godz. 10:50 w TVS

Powtórka w niedzielę o godz. 09:45 w TVS

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close