KrajRegion

Podwyżka waloryzacyjna dla emerytów i rencistów od 1 marca [WIDEO]

Od 1 marca emeryci i renciści dostaną podwyżkę waloryzacyjną. Minimalna emerytura będzie teraz wynosić 1 200 zł, najniższe wzrosną o 70 zł miesięcznie, a reszta wzrośnie o wskaźnik waloryzacji.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Ta podwyżka mnie cieszy – oczywiście. Kogo by nie cieszyło, jak dostanie coś więcej – mówi Cecylia Grzegorzak, emerytka z Rybnika.Wiadomo, że minimalna emerytura będzie teraz wynosić 1 200 zł, najniższe wzrosną o 70 zł miesięcznie, a reszta wzrośnie o wskaźnik waloryzacji. Rząd zakładał, że wyniesie on 3,24 proc. Ostatecznie jest jednak wyższa.

 

Generalnie jest to waloryzacja w tym roku kwotowo – procentowa, to już drugi rok z rzędu kiedy mamy taką waloryzację. Generalnie świadczenie będzie wzrastało o procent 3,56. Ale trzeba brać pod uwagę to, że jeżeli przy pomnożeniu przez ten wskaźnik waloryzacji świadczenie będzie niższe niż 70 zł, to wówczas jest gwarancja, ze emeryci otrzymają te 70 zł. Ale tu jest jeden wyjątek – to dotyczy tych świadczeniobiorców, którzy mają minimalną emeryturą zagwarantowaną – czyli mężczyźni muszą wykazać się przynajmniej 25 lat stażem pracy, a kobiety mają mieć przynajmniej 20 lat pracy – mówi Beata Kopczyńska, rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Również w kwietniu emeryci powinni otrzymać swoją trzynastą emeryturę. Waloryzacja jest prowadzona z urzędu, emeryci nie muszą składać w tej sprawie w ZUS żadnych wniosków.

Autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie czeka zakaz palenia węglem? Przepisy uchwały antysmogowej do zaostrzenia jeszcze w tym roku!

Śląskie: CO TU SIĘ STAŁO??? Bus zawisł nad przepaścią! ZDJĘCIA z wypadku!!!

Podwyżki dla górników w PGG stały się faktem. Porozumienie związków z zarządem podpisane 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close