RegionWiadomość dnia

Podwyżki dla górników w PGG stały się faktem. Porozumienie związków z zarządem podpisane

Porozumienie płacowe w Polskiej Grupy Górniczej zostało zawarte. Dziś dokument podpisali związkowcy i zarząd spółki.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Czy to można nazwać sukcesem? Żaden kompromis nie jest sukcesem dla żadnej strony. Ja dzisiaj patrzę na to, że ludzie dostaną 450 czy ileś tam brutto wynagrodzenia więcej od stycznia już i będzie to trwało przez cały rok i mają to zagwarantowane na kolejne lata. We wrześniu siadamy do dalszych rozmów. Dla mnie też dzisiaj jednym z ważniejszych problemów jest nieodbieranie węgla ze zwałów. Jeżeli jest ta deklaracja, że ten węgiel jest odbierany i będzie odbierany, to będziemy robili panu premierowi sprawdzian 21 kwietnia – podkreśla Bogusław Hutek, szef górniczej Solidarności.

W myśl porozumienia podwyżka będzie wynosiła sześć procent. Największe pieniądze mają otrzymać pracownicy spółki związani z produkcją. Podwyżka ma być przekazana w formie dodatków do dniówek. W komunikacie wystosowanym przez Polską Grupę Górniczą prezes spółki Tomasz Rogala informuje m.in..

„- Naszym zadaniem będzie wygospodarowanie środków potrzebnych na realizację zawartego porozumienia. Gotowi jesteśmy w taki sposób zorganizować nasze przychody i koszty, żeby potrzebne pieniądze zawrzeć w rachunku ekonomicznym. Cieszy nas, że związki z otwartością przyjęły nasz plan wdrażania budżetowego systemu wynagradzania w PGG S.A”.

 

Porozumienie wynegocjowane zostało wczoraj. W rozmowach brał udział minister aktywów państwowych Jacek Sasin oraz wiceminister Adam Gawęda.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czeka nas zakaz palenia węglem w województwie śląskim? Walka ze smogiem wkracza w kolejny etap!

Śląskie: Ile dowodów rejestracyjnych zabranych? Policja podsumowuje akcję SMOG

Zabrze: Złapani na gorącym uczynku! Policja uniemożliwiła powstanie dzikiego wysypiska! [ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close