KrajRegionWiadomość dnia

Śląskie: Władysław Kosiniak-Kamysz robi plecionki i obiecuje darmowe próby w teatrach dla seniorów

Władysław Kosiniak-Kamysz podczas prezydenckiej kampanii na Śląsku ma ręce pełne roboty. Dziś próbował zjednać sobie potencjalnych wyborców robiąc plecionkę w Muzeum Chleba w Radzionkowie. Kandydat na prezydenta podkreślał jak ważny jest język śląski i obiecał, że będzie o niego walczył.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Zapowiedzi zawsze są wspaniałe, zawsze jak potrzebują głosu to zapowiadają, a później to tak wygląda jak wygląda. Obejrzymy, no. Obiecujące to jest, ale czy się to spełni, to już trudno powiedzieć – mówi Marian Makula, Stowarzyszenie Wykonawców, Animatorów, a Twórców Górnego Śląska.

Bo dziś kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego obiecywał sporo. Mówił między innymi o problemach samorządów z dopłacaniem do wynagrodzeń nauczycieli, a także o konieczności rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Ma też propozycję dla osób starszych.

W walce o elektorat na Śląsku Kosiniakowi-Kamyszowi pomaga Paweł Kukiz, który od lat propaguje ideę jednomandatowych okręgów wyborczych
W walce o elektorat na Śląsku Kosiniakowi-Kamyszowi pomaga Paweł Kukiz, który od lat propaguje ideę jednomandatowych okręgów wyborczych

– Próby generalne w teatrach dostępne za darmo dla seniorów. Próba generalna odbywa się w strojach, jest już tak jak premiera, prapremiera można powiedzieć, bo wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. I można zaprosić za darmo, zorganizować tylko dowóz osób. Z różnych stron – do teatru, do opery, różnych miejsc kultury, których w województwie śląskim nie brakuje – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat na prezydenta RP, PSL.

W walce o elektorat na Śląsku Kosiniakowi-Kamyszowi pomaga Paweł Kukiz, który od lat propaguje ideę jednomandatowych okręgów wyborczych. Dziś przytoczył przykład słynnego „środkowego palca” posłanki PiS Joanny Lichockiej.

– W normalnym państwie już by jej nie było. Tutaj, gwarantuję wam, że prezes Kaczyński wpisze ją na takie miejsce na liście, jeżeli będzie chciała iść do sejmu, że ona i tak się dostanie, choćby jej cały okręg nie cierpiał. A jeżeli nie, to zostawi ją i załatwi robotę w takiej spółce skarbu państwa, że jej źle nie będzie – mówi Paweł Kukiz, poseł PSL.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Według sondaży lider PSL może na razie liczyć na trzeci wynik za Andrzejem Dudą i Małgorzatą Kidawą-Błońską.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czeka nas zakaz palenia węglem w województwie śląskim? Walka ze smogiem wkracza w kolejny etap!

Śląskie: Ile dowodów rejestracyjnych zabranych? Policja podsumowuje akcję SMOG

Zabrze: Złapani na gorącym uczynku! Policja uniemożliwiła powstanie dzikiego wysypiska! [ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close