RegionWiadomość dnia

Bo czas dla dzieci to bezcenny skarb. Mysłowicka fundacja szuka wolontariuszy, którzy pomogą dzieciom!

Mysłowicka Fundacja „2 razy kochaj” poszukuje wolontariuszy, którzy poświęcą swój wolny czas dzieciom. Bo nic nie ma tak niemierzalnej ale i bezcennej wartości jak czas, poświęcony innym – a dzieciom w szczególności.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Ich zadaniem będzie wspieranie dzieci, które są podopiecznymi naszej fundacji. Poprzez odrabianie lekcji z nimi, zabieranie ich do fajnych miejsc, bądź okazywanie im wsparcia emocjonalnego lub takiego codziennego, życiowego wsparcia – mówi Joanna Tomanek, prezes Fundacji 2 razy kochaj.

 

W ramach projektu „Zostań przyjacielem” potrzebne są osoby powyżej 18 roku życia, które mogłyby podarować swój wolny czas najmłodszym. Poszukiwane są osoby, które będą chciały spotykać się z dziećmi przynajmniej raz w tygodniu – przez 10 miesięcy.

Bo czas dla dzieci to bezcenny skarb. Mysłowicka fundacja szuka wolontariuszy, którzy pomogą dzieciom!
Bo czas dla dzieci to bezcenny skarb. Mysłowicka fundacja szuka wolontariuszy, którzy pomogą dzieciom!

-Jest wyzwaniem rzeczywiście, jeśli ktoś nie miał wcześniej do czynienia z trudniejszym środowiskiem. Jednak dzieje się tu wiele rzeczy, które mogą zaskoczyć i które nie są codzienne dla nas. Czego potrzebuje wolontariusz? Przede wszystkim chęci i bycia odważnym na nowe wyzwania i nowe rzeczy – mówi Jeremiasz Wiśniewski, wolontariusz.

Fundacja kilka dni temu uruchomiła również poradnię rodzinną oraz pokój terapeutyczny, w którym specjaliści będą się spotykać z potrzebującymi mieszkańcami Mysłowic i udzielać konsultacji psychologicznych i pedagogicznych.

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czeka nas zakaz palenia węglem w województwie śląskim? Walka ze smogiem wkracza w kolejny etap!

Śląskie: Ile dowodów rejestracyjnych zabranych? Policja podsumowuje akcję SMOG

Zabrze: Złapani na gorącym uczynku! Policja uniemożliwiła powstanie dzikiego wysypiska! [ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close