KrajRegion

Pogodnie, słonecznie ale zimno! W nocy nawet -5 stopni Celsjusza [PROGNOZA POGODY]

Do Polski napływa arktyczne powietrze znad Skandynawii, które spowoduje spory spadek temperatury. Pierwsza zimna noc za nami, a termometry pokazały w wielu miejscach 0 stopni C. W najbliższych dniach możemy się spodziewać dużego ochłodzenia. Będzie za to pogodnie i w miarę słonecznie.

 

Kopalnia w garażu i Elżbieta II w Będzinie! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

noc 06/07.10.2019 od 19:30 do 07:30 (niedziela/poniedziałek)

W nocy w południowej i zachodniej Polsce zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, chwilami wzrastające do dużego i gdzieniegdzie na północy oraz południowym wschodzie przelotne opady deszczu, krupy śnieżnej lub deszczu ze śniegiem.

Temperatura minimalna od -2°C na Podlasiu i Ziemi Świętokrzyskiej do 2°C na Pomorzu Zachodnim; cieplej nad samym morzem od 3°C do 6°C, a w miejscowościach podgórskich od -5°C do -3°C. Wiatr przeważnie słaby, północny i północno-zachodni.

CZYTAJ TAKŻE: Pada śnieg, pada śnieg! Biało w Beskidach i Tatrach [ZDJĘCIA]

Pada śnieg, pada śnieg! Biało w Beskidach i Tatrach [ZDJĘCIA]

dzień 07.10.2019 od 07:30 do 19:30 (poniedziałek)

W dzień zachmurzenie umiarkowane, na północy kraju wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu. Na północy możliwe słabe burze. Rano w rejonach podgórskich lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów.

Temperatura maksymalna od 6°C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, około 8°C w centrum, do 10°C, 11°C na wybrzeżu oraz Śląsku Dolnym i Opolskim. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, zachodni i północno-zachodni.

noc 07/08.10.2019 od 19:30 do 07:30 (poniedziałek/wtorek)

W nocy na południu oraz początkowo na zachodzie kraju zachmurzenie małe; na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Na północnym wschodzie słabe przelotne opady deszczu, gdzieniegdzie możliwy deszcz ze śniegiem lub krupa śnieżna.

Temperatura minimalna od -1°C na Rzeszowszczyźnie i Ziemi Świętokrzyskiej do 2°C na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim; cieplej nad morzem od 3°C do 6°C oraz chłodniej w kotlinach górskich i na Podkarpaciu od -5°C do -2°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu i krańcach północno-wschodnich także umiarkowany, południowy i zachodni.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wstrząs w kopalni Bielszowice. Jedna osoba nie żyje. NOWE FAKTY!

Strefa Tempo 30 w Bytomiu. Obowiązuje w ścisłym centrum miasta

Prymas Tysiąclecia będzie wyniesiony na ołtarze. Prymas Stefan Wyszyński będzie beatyfikowany

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close