KrajSport

Polacy na podium Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w Planicy!

Konkurs drużynowy zakończył zmagania najlepszych skoczków narciarskich w Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich, których gospodarzem była słoweńska Planica. Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki stanęła na podium w konkursie drużynowym i po raz drugi w historii wywalczyła brązowy medal.

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

Dalekie loty i walka o zwycięstwo do ostatniego skoku – tego nie zabrakło podczas konkursu drużynowego w Planicy. Złoty medal Norwegom zapewnił finałowym skokiem Halvor Egner Granerud, który z obniżonego rozbiegu uzyskał 234,5 metra. Razem z Granerudem w mistrzowskiej drużynie skakali: Daniel Andre Tande, Johann Andre Forfang oraz Robert Johansson.

Srebrny medal dla reprezentacji Niemiec wywalczyli: Constantin Schmid, Pius Paschke, Markus Eisenbichler oraz Karl Geiger, którzy do Norwegów stracili blisko 20 punktów.

SILESIA FLESZ NAJNOWSZE VIDEO

Nasi skoczkowie po raz kolejny zapisali się w historii Mistrzostw Świata w lotach narciarskich i drugi raz z rzędu stanęli na naniższym stopniu podium w Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich. Walkę o brązowy medal w drużynie Michała Doleżala rozpoczął Piotr Żyła, który tego dnia lądował na 226 oraz 234 metrze. Jako drugi w ekipie biało-czerwonych skakał Andrzej Stękała, który lotami na 228 oraz 229 metr dwukrotnie wygrywał rywalizację w drugiej grupie zawodników. Trzci w kolejności skoki oddawał Kamil Stoch (205,5 i 224 m), a rywalizację zakończył Dawid Kubacki (211 i 209 m).