KrajRegionWiadomość dnia

Policja odpala licznik wypadków na WAKACJE 2020. Jak długo będzie wynik ZERO?

Wakacje zaczynamy od zera – mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2020 jest na tę chwilę pusta. Idealnie byłoby, gdyby to udało się utrzymać do końca wakacji, dlatego wraz z ich początkiem policjanci przypominają.

 

 

„Zostań prezydentem za 13 tysięcy! Jak to zrobić? TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Zanim wsiądziemy do samochodu warto się już przygotować do tej podróży, zaplanować ją, być wypoczętym, wyspanym. I rzecz kolejna kiedy jesteśmy za kierownicą swojego samochodu żeby nie przesadzać. Brawura, przekraczanie prędkości to wszystko to, co nas gubi na drodze – mówi podkom. Tomasz Bratek, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Katowicach.

 

Te złe zachowania uświadamiać ma także kampania śląskiej drogówki pod nazwą „Posłuchaj znanego człowieka , co złego na drodze Cię czeka”. Dziś przedstawiono kolejny spot wchodzący w jej skład. Tym razem zachowanie kierowcy skomentował Jarosław Juszkiewicz, który użycza swojego głosu aplikacji Google Maps.

-Ja często nie jestem traktowany jako urządzenie, czy głos który daje do urządzenia, tylko jako dodatkowy pasażer z którym się rozmawia, najczęściej się kłóci albo wylewa swoje żale i jeżeli można wykorzystać taką nietypową pozycję, to dlaczego tego nie robić. -Dodatkowy pasażer, czyli w tym wypadku głos rozsądku? -Byłoby dobrze. Być może należałoby nagrać kilka komunikatów, na przykład zwolnij – mówi Jarosław Juszkiewicz, lektor, dziennikarz radiowy.

 

Głos rozsądku powinien się także pojawić u tych, którzy spędzają czas nad wodą. Policjanci z wydziału prewencji, podobnie jak w latach poprzednich, będą patrolować zbiorniki wodne.

-Będziemy mieli patrole wodne, patrole rowerowe, na 11 zbiornikach wodnych te patrole się pojawią. Będą zwracały uwagę na to jak ludzie spędzają czas, na sprzęt którym pływają, na to czy pływają pod wpływem alkoholu i będą na pewno to kontrolowali. Dodatkowe nasze zadania to oczywiście profilaktyka, czyli ogólnopolska akcja pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”mówi sierż. sztab. Adam Doleżych, Wydział Prewencji KWP w Katowicach.

Najważniejsze, by w trakcie wakacyjnego wypoczynku nie wyłączyć zdrowego myślenia.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

DPS w Orzeszu to kolejne ognisko koronawirusa. Jaka sytuacja w Domu Pomocy Społecznej?

Katowice: Skoszone drzewa i BMW rozerwane na strzępy! Koszmarny wypadek na Beskidzkiej! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Żłobki w Katowicach będą dostępne przez cały okres wakacyjny

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close