RegionWiadomość dnia

Policja rozbiła na Śląsku lekowy gang! Lekarstwa trafiały na czarny rynek [WIDEO]

Prawie 11 milionów złotych warte były leki, które miała wyłudzić grupa oszustów. Podrobione recepty wystawiane przez jednego z lekarzy i jego córkę służyły do zakupu wysoko-refundowanych leków, które trafiały za granicę lub na czarny rynek.

 

 

Na bogato! TOP 5 Silesia Flesz wozi Kajetan Kajetanowicz!

Grupa działała co najmniej od czerwca 2015 roku na terenie województwa śląskiego i małopolskiego. Podejrzany lekarz Krzysztof G. miał wystawić około cztery i pół tysiąca recept, które zostały zrealizowane w aptekach w całej Polsce.

Do pierwszych zatrzymań doszło w ubiegłym tygodniu, siedmioro podejrzanych zostało już tymczasowo aresztowanych, wobec ósmej osoby zastosowano poręczenie majątkowe. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, poświadczania nieprawdy w dokumentacji medycznej oraz oszustwa. Grozi im do 10 lat więzienia.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close