RegionWiadomość dnia

Policja spełniła marzenie niepełnosprawnego Frania. Został policjantem na jeden dzień [WIDEO]

Policjanci z Bielska-Białej spełnili marzenie 8-letniego Frania, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa i musi poruszać się na wózku. Funkcjonariusze zorganizowali chłopcu dzień pełen wrażeń i na kilka godzin wcielili go w szeregi policji.

 

Co za #DZBANY z Sosnowca! Szuka ich prezydent! A policjanci z Gliwic płaczą pod fotoradarem!

Franio od kuchni poznał jak wygląda służba policjantów narciarzy oraz ratowników z GOPR. Na koniec wziął udział w konkursie poświęconym dekalogowi narciarskiemu FIS oraz nadał radiowy komunikat dla ratowników na stokach Beskidu.

Franio jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Chłopiec poznał policjantów z patrolu narciarskiego podczas zawodów o Puchar Reksia w Bielsku-Białej. Brał wtedy udział w konkursie zorganizowanym przez mundurowych, nie zdołał jednak zdobyć konkursowej nagrody, z powodu bardzo dużej liczby uczestników konkursu. Wyjątkową nagrodę pocieszenia postanowili więc zorganizować mu policjanci z oddziału prewencji w Wapienicy i stał się honorowym uczestnikiem kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Zaprosili chłopca na wspólną służbę, która zaczęła się w Komisariacie Policji w Szczyrku. Tam zobaczył jak wygląda odprawa służbowa policjantów. Poznał obsługę „Alcotestu”, radiostacji oraz zobaczył, gdzie stróże prawa zamykają zatrzymane osoby.

Źródło: Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close