Kategoria

Policja z Tychów przechwyciła lewy tytoń

Tyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przechwycili papierosy oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy. Straty budżetu państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na ponad 18 tysięcy złotych. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysokie kary finansowe.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą tyskiej komendy zatrzymali wczoraj 36-latkę, która posiadała papierosy oraz tytoń niewiadomego pochodzenia. Kobieta miała sprzedawać nielegalny towar na jednym z targowisk. Policjanci znaleźli w kartonach przy straganie oraz w jej mieszkaniu łącznie ponad 17 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 2,5 kilograma tytoniu.

Straty budżetu państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wstępnie oszacowano na ponad 18 tysięcy złotych. Za tego rodzaju przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje karę do 3 lat więzienia oraz dotkliwe kary finansowe. Teraz o dalszym losie kobiety zdecyduje sąd.

Źródło i foto: Śląska Policja

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jarosław Kaczyński nagrał OŚWIADCZENIE! „Wzywam do obrony kościołów za każdą cenę” [WIDEO]

Fundacja TVS pomoże stomatologom. To wsparcie za pomoc w czasie pandemii koronawirusa

Rzecznik Praw Obywatelskich do Premiera: najnowsze nakazy i zakazy są sprzeczne z Konstytucją

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close