Region

Policjanci z Rybnika spełnili marzenie 3-letniego Leosia

Do Komendy Miejskiej Policji w Rybniku zawitał niezwykły, mały gość. Leoś w towarzystwie mamy odwiedził jednostkę, aby przyjrzeć się tajnikom pracy policyjnej. 

 

PRZERAŻAJĄCE! TOP 5 Silesia Flesz: Starsi ludzie oddawani do szpitali na święta jak rzeczy!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Leoś już na starcie musiał zawalczyć o swoje życie, bowiem urodził się w ciężkiej zamartwicy, miał wykonaną resuscytację. U kardiologa okazało się, że ma dwie dziurki na serduszku, które muszą być stale obserwowane. Jest również pod kontrolą neurologa, audiologa, okulisty oraz endokrynologa. Od trzeciego miesiąca życia jest rehabilitowany z powodu obniżonego napięcia mięśniowego, ogólnej hipotonii oraz przodopochylenia miednicy.

Chłopiec marzył o tym, aby zostać policjantem i chciał zobaczyć, jak wygląda radiowóz, dlatego rybniccy mundurowi dali mu tego namiastkę.

Jego wizyta rozpoczęła się od zwiedzania rybnickiej komendy. Asp. Angelika Strzebińczyk pokazała mu na czym polega praca mundurowych na poszczególnych stanowiskach. Leoś miał okazję gościć na dyżurce rybnickiej jednostki i zasiąść na miejscu dyżurnego. Następnie zobaczył gabinet Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku i porozmawiał z szefem rybnickich funkcjonariuszy. Chłopczyk otrzymał od policjantów słodkie prezenty, odblaski, a także policyjną maskotkę — małego Sznupka. Potem rozmawiał z profilaktykiem oraz mundurowymi z drogówki. Dużo pozytywnych emocji wywołał również policyjny radiowóz. Wizyta w komendzie była dla 3-letniego Leosia ogromnym przeżyciem i sprawiła mu wiele radości.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zobacz nowy teledysk świąteczny Damiana Holeckiego, Tacjany i TVS!

Szopka nie z tego świata i konkurs na bombki, czyli ŚWIĘTA w chorzowskim skansenie [WIDEO]

Dni wolne w 2020 roku. Kiedy wziąć urlop, żeby mieć długi weekend? [DNI WOLNE, FERIE, WEEKENDY]

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close