SportWiadomość dnia

Policjanci z Zabrza chcą zdobyć Koronę Maratonów Polskich

Bieganie to ich życiowa pasja. Swój wolny czas po służbie już od wielu lat spędzają na treningach biegowych. Ciągle doskonalą swój warsztat w celu osiągnięcia coraz lepszych wyników. Jak sami podkreślają, ładne buty same nie przebiegną maratonu.

W biegach długodystansowych ogromne znaczenie ma nie tylko ilość wybieganych kilometrów, ale przede wszystkim systematyczność w treningu i dobranie odpowiedniej taktyki już podczas samego maratonu. Policjanci z zabrzańskiej komendy postawili sobie wysoko poprzeczkę. Chcą zdobyć Koronę Maratonów Polskich. Aby zdobyć ten tytuł, muszą w ciągu 24 miesięcy od pierwszego biegu ukończyć 5 maratonów: Maraton w Dębnie, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Maraton Warszawski, Poznań Maraton.

Kolejność maratonów jest dowolna. Zabrzańscy policjanci swoje przygotowania do 43 maratonu w Dębnie rozpoczęli już w listopadzie zeszłego roku. Po okresie roztrenowania, który zakończył sezon biegowy 2015, asp.sztab. Marek Pieprzyca i st.asp. Marek Chmurczyk podporządkowali swój wolny czas na treningi. Niezależnie od warunków pogodowych, po służbie zakładali buty i realizowali poszczególne jednostki treningowe.

Kilka dni temu przystąpili do pierwszego w tym roku tak poważnego egzaminu biegowego. Maraton w Dębnie to nie tylko pierwszy etap do zdobycia Korony Maratonów Polskich, ale również 14 Mistrzostwa Polski Policjantów. Asp.sztab. Marek Pieprzyca ukończył królewski dystans z czasem 3 godziny 31 minut i 37 sekund. Tym samym zajął 39 miejsce wśród policjantów i 397 w ogólnej klasyfikacji. St.asp. Marek Chmurczyk na ponad 2100 zawodników, z czasem 4 godziny 21 minut i 51 sekund, zajął 1473 miejsce i był 81 wśród policjantów. Gratulujemy sukcesów i życzymy wytrwałości w osiągnięciu celu.