KrajRegion

Policjanci z Żor zatrzymani! Przyjmowali łapówki od 30 do 3000 złotych [WIDEO]

Łapówki w wysokości od 30 do 3000 złotych mieli przyjmować policjanci drogówki Komendy Miejskiej Policji w Żorach. Według prokuratury sześciu policjantów brało łapówki podczas czynności służbowych na drodze krajowej nr 81 – tzw. wiślance, a także drogach dojazdowych do autostrady A1. Wszyscy zostali zatrzymani przez Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.

 

– Usłyszeli zarzuty związane z popełnieniem przestępstw o charakterze korupcyjnym, przestępstw związanych z odstępowaniem od prawnych czynności ukarania sprawców wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym w zamian za uzyskiwane korzyści majątkowe – mówi Joanna Smorczewska, Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Bo według prokuratury policjanci mieli brać łapówki nawet od pijanych kierowców. Postępowanie prowadzone przez prokuraturę dotyczy ostatnich czterech lat. Nie wiadomo jednak, ile dokładnie pieniędzy przyjęli policjanci. Prokuratura złożyła do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie dla wszystkich podejrzanych. Jednocześnie prokuratura zwraca się do osób, które mają istotne informacje w tej sprawie o kontakt.(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close