AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Policjant zginął na służbie w nieoznakowanym radiowozie! Jak do tego doszło?

Na drodze Małomice – Bobrzany w powiecie żagańskim miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek drogowy. Za kierownicą samochodu siedział Komendant Komisariatu Policji w Szprotawie, podinsp. Piotr Tomkiewicz. Policjant zginął na służbie jadąc nieoznakowanym policyjnym radiowozem. Okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku bada Prokuratura Rejonowa w Żaganiu.

 

Podinsp. Piotr Tomkiewicz miał 45 lat. Do służby w Policji wstąpił w 1991 roku. W swojej karierze zawodowej związany był głównie z pionem dochodzeniowo-śledczym, a od prawie 12 lat pełnił stanowiska kierownicze. W latach 2005-2013 był Komendantem Komisariatu Policji w Iłowej, a od  czerwca 2013 roku  kierował Komisariatem Policji w Szprotawie. Podinsp. Piotr Tomkiewicz w 2010 roku został odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Srebrną Odznaką „Zasłużony policjant”, a w 2013 roku Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę, nadanym przez Prezydenta RP. Podinsp. Piotr Tomkiewicz  pozostawił żonę i dwoje dzieci w wieku 19 i 11 lat. Rodzinie składamy szczere wyrazy współczucia.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close