KrajRegionSport

Polska zagra na Stadionie Śląskim! Mecze Ligi Narodów z Portugalią i Włochami w Chorzowie

Reprezentacja Polski zagra dwa mecze u punkty Ligi Narodów w Chorzowie. Na Stadionie Śląskim odbędzie się mecz Polska – Włochy. W Kotle Czarownic zobaczymy także spotkanie Polska – Portugalia.

 

Na środowym (23.05) posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdzono lokalizacje meczów reprezentacji Polski w ramach rozgrywek Ligi Narodów. Biało-czerwoni z Portugalią (11 października o godzinie 20:45) i Włochami (14 października o godzinie 20:45) zagrają na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Czym jest Liga Narodów? Zagra w niej 55 europejskich zespołów. Liga Narodów UEFA wystartuje jesienią 2018r. Reprezentacja Polski znalazła się w najwyższej dywizji w koszyku trzecim z Islandią, Chorwacją oraz Holandią.

Drużyny zostały podzielone na cztery dywizje – A (12 drużyn), B (12 drużyn), C (15 drużyn) i D (16 drużyn) w kolejności rankingu. W każdej z dywizji mecze będą toczyć się w czterech grupach (trzy- lub cztero-drużynowych), a zwycięzcy grup w dywizji A zakwalifikują się do Final Four, którego zwycięzca zostanie triumfator całej Ligi Narodów.

Zwycięzcy grup w dywizjach B, C i D awansują do wyższej dywizji, a najsłabsze zespoły grup w dywizjach A, B i C spadną do niższej. Cztery drużyny (po jednym z każdej dywizji) mają zagwarantowany udział w finałach mistrzostw Europy 2020 – baraże odbędą się w marcu 2020 roku (po cztery zespoły z każdej dywizji).

Mecze grupowe Ligi Narodów odbywać się będą jesienią 2018 roku. Po dwa spotkania zostaną rozegrane we wrześniu, październiku i listopadzie, a Final Four (półfinały i finał) – w czerwcu 2019 roku na terenie jednego z finalistów.

(źr:WZ/ŁączyNasPiłka)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close