RegionŚwiat

Polski dyplomata zginął w katastrofie samolotu w Etiopii [WIDEO]

Jedną z ofiar katastrofy boeinga w Etiopii jest polski dyplomata, pracownik Ambasady RP w Kairze.

 

Świętochłowice zaorane finansowo? Nad miastem wisi bankructwo!

Informację podał portal tvp.info. W niedzielę w tragicznym wypadku lotniczym zginęło 157 osób z 35 krajów, w tym dwóch Polaków. Samolot rozbił się w niedzielę rano sześć minut po starcie niedaleko miasta Debre Zeit (dawn. Bishoftu), około 60 km na południowy wschód od stolicy Etiopii.

Linie lotnicze poinformowały, że w katastrofie zginęły osoby z 35 krajów. Na specjalnie zorganizowanym briefingu polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło, że zginęło dwóch Polaków. Jedna to pracownik ministerstwa, druga to osoba małoletnia obywatelstwa polsko-kenijskiego. Obie osoby były ze sobą niespokrewnione. Ze względu na dobro rodzin MSZ nie podaje więcej szczegółów.

Linie poinformowały też, że do odwołania uziemiły swoją flotę Boeingów 737 MAX 8.

Izba Przedstawicieli Ludowych, niższa izba parlamentu Etiopii, ogłosiła, że poniedziałek będzie w tym kraju dniem żałoby narodowej.

(źródło: portal tvp.info)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close