KrajRegion

Pomóżmy Wiktorii chodzić! Wiki to córeczka policjantki z Kluczborka

Wiki jest córeczką kluczborskiej policjantki Patrycji Bugajnej. Dziewczynka urodziła się z wrodzoną amputacją prawego podudzia. Doszło do tego przez zespół taśm owodniowych. Gdy Wiktoria była jeszcze w brzuszku mamy jedna z taśm zaczepiła się o jej nóżkę. Zacisnęła się na niej tak mocno, że przełamała kość i doszło do amputacji jej malutkiej nóżki. Aby Wiki mogła funkcjonować jak inne dzieci, konieczna jest jej operacja.

 

Wiktoria Bugajna urodziła się 6 grudnia 2017 r. Na świat przyszła jako skrajny wcześniak urodzony w 27 tygodniu ciąży. Ważyła zaledwie 950 gramów. Wiktoria już od pierwszych minut życia musiała zmagać się z przeciwnościami losu, z niedokrwistością, dysplazją oskrzelowo-płucną, zaburzeniami gospodarki wapniowo-fosforanowej, retinopatią wcześniaczą oraz cytomegalią.

Aby Wiki mogła funkcjonować jak inne dzieci, konieczna jest operacja jej nóżki. W wyniku amputacji pęknięta kość tworzy tzw. grot i  jest tuż pod skórą, nie jest niczym zabezpieczona. Aby Wiktoria mogła w przyszłości mieć protezę i móc normalnie się poruszać, konieczne jest zabezpieczenie kości, aby nie przebijała się przez skórę i nie łamała się.

W sierpniu Wiktoria ma zaplanowaną operację, która odbędzie się w Warszawie i przeprowadzi ją zespół dr. Dror Paleya z Paley Institute na Florydzie. Cena operacji jest bardzo wysoka, a czasu bardzo mało.

Rodzice dziewczynki i kluczborscy policjanci proszą o wsparcie finansowe, które pozwoli na przeprowadzenie operacji małej Wiktorii.

Poniżej link do strony, gdzie można dokonać wpłaty:

https://pomagam.pl/06Wiki

 

(źr: www.policja.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close