Ponad 1000 łóżek dla chorych na COVID w Katowicach, Ustroniu i Nysie. To pomoc Grupy American Heart of Poland
Druga fala pandemii przybiera na sile. Obecnie notujemy kilkadziesiąt tysięcy nowych, potwierdzonych zakażeń dziennie. Reagując na bieżącą sytuację epidemiczną, Grupa American Heart of Poland zdecydowała się na przekazanie kolejnych miejsc dla osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Na ten moment, będzie to łącznie ponad 1000 łóżek w Ustroniu, Katowicach i Nysie, ale wiadomo już, że spółka jest w trakcie ustaleń dotyczących przekazania kolejnych miejsc w województwie śląskim, wielkopolskim i świętokrzyskim.
Polska czerwoną strefą! Czy grozi nam MEGA-LOCKDOWN?! TOP 5 Silesia Flesz
Grupa American Heart of Poland podjęła decyzję o przekazaniu ponad 1000 miejsc na terenie budynków Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ustroń, rozszerzając tym samym wielokrotnie poprzednią deklarację pomocową. Miejsca zostaną przeznaczone na izolatoria dla osób przechodzących łagodnie zakażenie koronawirusem.
– Sytuacja rozwija się dynamicznie i obecnie każde dodatkowe miejsce dla osób zakażonych SARS-CoV-2 jest na wagę złota. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji dlatego, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zdecydowaliśmy się udostępnić kolejne budynki znajdujące się na terenie kompleksu uzdrowiskowego w Ustroniu i przekształcić je w izolatoria. Każdego dnia prowadzimy rozmowy dotyczące udostępnienia kolejnych ośrodków i nie jest to nasze ostatnie słowo w tej kwestii – komentuje Paweł Kaźmierczak, Dyrektor Medyczny, Członek Zarządu Grupy American Heart of Poland. Chciałbym jednak podkreślić, że mimo trudnej rzeczywistości związanej z pandemią, nie powinniśmy bagatelizować objawów innych chorób i rezygnować z wizyty u lekarza. Skutki zaniechania lub zaniedbania leczenia mogą być nieodwracalne, nie dopuśćmy do wystąpienia powikłań wynikających ze zbyt późno udzielonej pomocy. W Grupie AHP, w 23 ośrodkach szpitalnych, kontynuujemy udzielanie wszystkich świadczeń z zachowaniem reżimu sanitarnego – dodaje Paweł Kaźmierczak.
Oprócz przekształcenia łóżek w Uzdrowisku Ustroń, zarząd Grupy AHP w ubiegłym tygodniu przekształcił również katowicki Szpital św. Elżbiety w placówkę drugiego poziomu zabezpieczenia w walce z COVID-19. Wszystkie łóżka w Szpitalu św. Elżbiety są już zajęte. Ponadto, zdecydowano o udostępnieniu poprzedniej siedziby Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca w Nysie, publicznej placówce ZOZ Nysa. Przekazane pomieszczenia zostały przekształcone w oddział zakaźny wraz z salą intensywnego nadzoru.
– Ostatnie tygodnie są niezwykle wymagające zarówno dla publicznej, jak i dla prywatnej opieki zdrowotnej. Przewidując charakter wezwania Ministra Zdrowia „Wszystkie ręce na pokład”, od początku uderzenia drugiej fali pandemii nie mieliśmy wątpliwości, że jedyną słuszną decyzją w tym momencie jest możliwie jak największe zaangażowanie z naszej strony. Jako prywatny podmiot, już 21 października udostępniliśmy wraz ze szpitalem dodatkowe łóżka dla chorych na COVID-19. 22 października na konferencji Ministerstwa Zdrowia zapowiedziano zaangażowanie łącznie 18 prywatnych szpitali i przekazanie 1046 miejsc, w tym obszarze naszej grupy. Dzisiaj zdecydowaliśmy się na kolejny krok – jako grupa oddajemy dodatkowe zasoby – ponad 1000 łóżek na potrzebę walki z pandemią wirusa SARS-CoV-2. W najbliższych dniach będziemy sukcesywnie informować o kolejnych decyzjach, obecnie trwa proces organizacyjny, który pozwoli nam na jeszcze większe zaangażowanie w pomoc chorym na COVID-19 – komentuje Adam Szlachta, Prezes Zarządu Grupy AHP.
Grupa American Heart of Poland to największa sieć oddziałów szpitalnych wyspecjalizowanych w leczeniu układu sercowo-naczyniowego, która powstała blisko 20 lat temu z inicjatywy lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych. W jej skład wchodzi sieć Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (PAKS) – ponad 20 oddziałów kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej na terenie Polski. W sieci oddziałów szpitalnych PAKS leczeni są pacjenci z różnymi postaciami ostrego zespołu wieńcowego (w tym z ostrym zawałem serca), miażdżycą naczyń obwodowych, zaburzeniami rytmu i przewodzenia, niewydolnością krążenia i wadami serca. Placówki współpracują z systemem opieki ratunkowej szpitali wojewódzkich i powiatowych, uzupełniając sieć ratownictwa medycznego. Podmioty działające w ramach AHP świadczą kompleksową opiekę w zakresie chorób układu sercowo-naczyniowego: od prewencji i profilaktyki po leczenie i rehabilitację umożliwiającą pacjentowi powrót do pełnej aktywności. Na co dzień pracuje w nich ponad 300 wybitnych kardiologów, kardiochirurgów i chirurgów naczyniowych. Świadczenia realizowane w Grupie American Heart of Poland wyróżniają się wysokim stopniem innowacyjności, m.in. stosowane są zabiegi planowe na bazie jednodniowej hospitalizacji oraz kompleksowe leczenie miażdżycy wszystkich naczyń.
W 2012 roku w ramach Grupy AHP uruchomiono Centrum Badawczo Rozwojowe (CBR) AHP, które jest unikatowym w skali kraju centrum badań przedklinicznych i klinicznych. Korzystając z wysoko wykwalifikowanej kadry i wsparcia najnowocześniejszej aparatury CBR prowadzi badania oraz zaawansowane programy szkoleniowe, a także staże naukowe dla lekarzy w zakresie diagnostyki i leczenia chorób sercowo-naczyniowych. Zespół CBR tworzą wybitni kardiolodzy interwencyjni, kardiochirurdzy, chirurdzy naczyniowi, patomorfolodzy i biotechnolodzy. Centrum współpracuje z wieloma ośrodkami naukowymi oraz przedsiębiorstwami na całym świecie. Świadczy także usługi szkoleniowe oraz prowadzi programy stażowe, również w renomowanych ośrodkach zagranicznych.
W ramach AHP działają takie marki, jak: Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca (PAKS), Uzdrowisko Ustroń, Nafis S.A., I-Kar Sp. z o.o. oraz Centrum Kardiologii Józefów.
źródło: Grupa American Heart of Poland
Polski rodzynek w LE zapunktował! Lech Poznań 3-1 pokonał Standard Liege!
Decyzja premiera o zamknięciu galerii handlowych to może być początek końca branży!
Kolejne zakażenia koronawirusem w Górniku Zabrze. Kilka osób odizolowanych od zespołu