KrajRegionWiadomość dnia

Decyzja premiera o zamknięciu galerii handlowych to może być początek końca branży!

To będzie ogromny cios w polską gospodarkę – nie mają wątpliwości specjaliści. Chodzi o decyzję premiera Mateusza Morawieckiego o zamknięciu większości sklepów w galeriach handlowych. Kryzys dotknie nie tylko przedsiębiorców, ale także nas samych. To – że przyjdzie – jest zdaniem ekspertów niemal pewne. I przyniesie ze sobą poważne skutki.

 

 

Polska czerwoną strefą! Czy grozi nam MEGA-LOCKDOWN?! TOP 5 Silesia Flesz

– To może być kwestia pierwszego kwartału przyszłego roku, kiedy pokażą się efekty tego, co działo się podczas jesieni 2020 roku, a dodatkowo nałożą się na to do tego takie naturalne trendy, które występują corocznie, a więc obniżenie ilości osób zatrudnionych z początkiem roku, brak prac o charakterze sezonowymmówi dr Bartłomiej Gabryś, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Dziś w Galerii Katowickiej było więcej osób niż zwykle o tej porze. Bo to ostatni gwizdek na kupienie ubrań stacjonarnie. Od soboty pozostanie tylko sprzedaż wysyłkowa. Duże koncerny nie mówią na razie oficjalnie o stratach, jakie zamknięcie sklepów im przyniesie, ale biorąc pod uwagę, co działo się na wiosnę – te na pewno będą niemałe.

– Galeria Katowicka jest przygotowana na wszystkie scenariusze. Na ten również jesteśmy przygotowani. Dbamy o bezpieczeństwo klientów, dbamy o bezpieczeństwo pracowników galerii. Jesteśmy gotowi mówi Anna Szczerkowska, Galeria Katowicka.

Dziś w Galerii Katowickiej było więcej osób niż zwykle o tej porze. Bo to ostatni gwizdek na kupienie ubrań stacjonarnie
Dziś w Galerii Katowickiej było więcej osób niż zwykle o tej porze. Bo to ostatni gwizdek na kupienie ubrań stacjonarnie

Gotowy nie jest jeszcze rząd, który na razie nie przedstawił konkretnych, a jedynie ogólne propozycje, które miałyby wesprzeć przedsiębiorców i uratować ich przed bankructwem.

– Tutaj na pewno będziemy starali się zaprezentować nowe propozycje, jak również kontynuację dotychczasowych takich jak: postojowe, ZUS, pokrywanie części kosztów dla części branż, zgodnie z zasadami obowiązującymi w UE. Bo my znowu teraz bombardujemy Unię Europejską, aby wydała zgodę na te zasadymówi Mateusz Morawiecki, premier RP.

Obecnie bezrobocie w województwie śląskim wynosi ok. 4,8 proc. i jest niższe niż średnia krajowa. Taki wynik będzie jednak niezwykle ciężko utrzymać w przyszłym roku.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

NOWE RESTRYKCJE i OBOSTRZENIA!!! Wszystkie szkoły zamknięte! Zamknięte centra handlowe!

Dlaczego matka porzuciła 3,5-letniego chłopca w Sosnowcu? Policja wciąż wyjaśnia sprawę [WIDEO]

Śląska służba zdrowia na progu zapaści prosi o pomoc! Brak lekarzy, personelu i wolnych karetek!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close