AlarmKrajRegionWiadomość dnia

PILNE!!! NOWE RESTRYKCJE i OBOSTRZENIA!!! Wszystkie szkoły zamknięte! Zamknięte centra handlowe!

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd wprowadza nowe obostrzenia, związane z koronawirusem. Od soboty, 7 listopada- zamknięte zostają centra handlowe, jednostki kultury takie jak teatry czy kina, na naukę zdalną przechodzą dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Wiadomo tez już kiedy wprowadzona zostanie kwarantanna narodowa.

 

 

Polska czerwoną strefą! Czy grozi nam MEGA-LOCKDOWN?! TOP 5 Silesia Flesz

-Rozszerzamy nasze zasady bezpieczeństwa – mówił na specjalnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Zamknięte zostają już wszystkie szkoły – a więc na naukę zdalną przechodzą dzieci z klas od 1 do 3. Wcześniej zamknięto już klasy 4-9, szkoły średnie i szkoły wyższe. Teraz na naukę zdalną przechodzą dzieci z klas od 1 do 3 szkół podstawowych.

500 zł – tyle ma wynosić dodatkowy bon dla nauczycieli, który może być przeznaczony na narzędzia do dalszej nauki zdalnej.

Obiekty hotelarskie będą dostępne tylko dla osób odbywających podróże służbowe.

-Zdecydowaliśmy o tym, że centra handlowe będą zamknięte. W centrach handlowych otwarte będą tylko te sklepy, gdzie można kupić najpotrzebniejsze produkty – a więc między innymi sklepy spożywcze czy aptekipoinformował premier Morawiecki.

Są też dodatkowe obostrzenia dla pozostałych sklepów. W mniejszych sklepach, do 100 metrów kwadratowych – 1 klient na 10 metrów kwadratowych. W sklepach większych, powyżej 100 kwadratowych powierzchni – wymóg 15 metrów kwadratowych na klienta.

Zamknięte zostają wszystkie jednostki kultury – a więc galerie, opery, kina, teatry czy domy kultury.

Nowe obostrzenia wchodzą w życie w sobotę, 7 listopada, a te dotyczące nauki zdalnej w klasach 1-3 od poniedziałku 9 listopada.

Premier Morawiecki poinformował także, kiedy może zostać wprowadzona narodowa kwarantanna. Totalny lockdown będzie możliwy, kiedy wskaźnik nowych zakażeń przekroczy barierę 50-75 zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców – mówił na konferencji premier Morawiecki, zapowiadając, że wtedy wprowadzono może zostać między innymi zakaz wychodzenia z domów.

Są jednak i inne scenariusze. -Jeśli wskaźnik zakażeń zostanie zdławiony do poziomu 25-60 przypadków na 100 tysięcy osób, możliwy będzie powrót do obostrzeń ze strefy czerwonej. Jeżeli wskaźnik zakażeń spadnie do wielkości 10-25 zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców – wówczas jest możliwe przywrócenie obostrzeń ze strefy żółtej.

-Jeżeli epidemia dotknie powyżej 50 przypadków na 100 tys. mieszkańców na 7 dni w skali kraju to włączamy ten ostry hamulec bezpieczeństwa. Jeśli będzie w granicy 70-75 to wdrożymy zasady narodowej kwarantanny, czyli również ograniczenia w przemieszczaniu – mówił premier Morawiecki.

Jeżeli jednak liczba przypadków będzie mniejsza, powyżej 25 ale poniżej 50 na 100 tys. na 7 dni w skali kraju to jest możliwość powrotu do zasad stref czerwonych. Jeśli większa niż 10, a mniejsza niż 25 to powrotu do stref żółtych – dodał na konferencji prasowej premier.

Kiedy możliwe będzie wprowadzenie kwarantanny narodowej? Zdaniem premiera Morawieckiego decyzja może zapaść za 7 do 10 dni.

 

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: KPRM

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Protest pracowników gastronomii! Bez pomocy rządu branża nie przetrwa – twierdzą protestujący [WIDEO]

MEN: Nie ma naszej zgody na zachęcanie dzieci oraz młodzieży do chuligańskich i wulgarnych zachowań

Kancelaria Premiera: Personel medyczny nie będzie podlegał kwarantannie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

3 thoughts on “PILNE!!! NOWE RESTRYKCJE i OBOSTRZENIA!!! Wszystkie szkoły zamknięte! Zamknięte centra handlowe!”

  1. Morawiecki do we iezienia za korupcje I sfiksowane lockdowny, za falsxowania statystyki zachorowalnosci, za klamliwe media I cenzure. Pozbawic tego blazna wladzy lacznie ze skorumpowanym Kaczynskim I duda. Do puchy tych gnoi na dozywicie za ruinowanie polskiej gospodarki, pozbawienie ludzi bez pracy I pomocy, za u try udniony dostep do opieki medycznej I za wymuszanie noszenia maseczek ktore nic nie chronia bo I nie ma przed czym a pinadto ruinuja zdrowie powodujac smierc.

  2. Kwarantanna narodowa i co ona da skoro można będzie iść do sklepu żenada teraz obostrzenia robią ale jak wybory trzeba było przeprowadzić to niby wszystko było ok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close