AlarmKrajRegionWiadomość dnia

PILNE!!! NOWE RESTRYKCJE i OBOSTRZENIA!!! Wszystkie szkoły zamknięte! Zamknięte centra handlowe!

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd wprowadza nowe obostrzenia, związane z koronawirusem. Od soboty, 7 listopada- zamknięte zostają centra handlowe, jednostki kultury takie jak teatry czy kina, na naukę zdalną przechodzą dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Wiadomo tez już kiedy wprowadzona zostanie kwarantanna narodowa.

 

 

Polska czerwoną strefą! Czy grozi nam MEGA-LOCKDOWN?! TOP 5 Silesia Flesz

-Rozszerzamy nasze zasady bezpieczeństwa – mówił na specjalnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Zamknięte zostają już wszystkie szkoły – a więc na naukę zdalną przechodzą dzieci z klas od 1 do 3. Wcześniej zamknięto już klasy 4-9, szkoły średnie i szkoły wyższe. Teraz na naukę zdalną przechodzą dzieci z klas od 1 do 3 szkół podstawowych.

500 zł – tyle ma wynosić dodatkowy bon dla nauczycieli, który może być przeznaczony na narzędzia do dalszej nauki zdalnej.

Obiekty hotelarskie będą dostępne tylko dla osób odbywających podróże służbowe.

-Zdecydowaliśmy o tym, że centra handlowe będą zamknięte. W centrach handlowych otwarte będą tylko te sklepy, gdzie można kupić najpotrzebniejsze produkty – a więc między innymi sklepy spożywcze czy aptekipoinformował premier Morawiecki.

Są też dodatkowe obostrzenia dla pozostałych sklepów. W mniejszych sklepach, do 100 metrów kwadratowych – 1 klient na 10 metrów kwadratowych. W sklepach większych, powyżej 100 kwadratowych powierzchni – wymóg 15 metrów kwadratowych na klienta.

Zamknięte zostają wszystkie jednostki kultury – a więc galerie, opery, kina, teatry czy domy kultury.

Nowe obostrzenia wchodzą w życie w sobotę, 7 listopada, a te dotyczące nauki zdalnej w klasach 1-3 od poniedziałku 9 listopada.

Premier Morawiecki poinformował także, kiedy może zostać wprowadzona narodowa kwarantanna. Totalny lockdown będzie możliwy, kiedy wskaźnik nowych zakażeń przekroczy barierę 50-75 zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców – mówił na konferencji premier Morawiecki, zapowiadając, że wtedy wprowadzono może zostać między innymi zakaz wychodzenia z domów.

Są jednak i inne scenariusze. -Jeśli wskaźnik zakażeń zostanie zdławiony do poziomu 25-60 przypadków na 100 tysięcy osób, możliwy będzie powrót do obostrzeń ze strefy czerwonej. Jeżeli wskaźnik zakażeń spadnie do wielkości 10-25 zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców – wówczas jest możliwe przywrócenie obostrzeń ze strefy żółtej.

-Jeżeli epidemia dotknie powyżej 50 przypadków na 100 tys. mieszkańców na 7 dni w skali kraju to włączamy ten ostry hamulec bezpieczeństwa. Jeśli będzie w granicy 70-75 to wdrożymy zasady narodowej kwarantanny, czyli również ograniczenia w przemieszczaniu – mówił premier Morawiecki.

Jeżeli jednak liczba przypadków będzie mniejsza, powyżej 25 ale poniżej 50 na 100 tys. na 7 dni w skali kraju to jest możliwość powrotu do zasad stref czerwonych. Jeśli większa niż 10, a mniejsza niż 25 to powrotu do stref żółtych – dodał na konferencji prasowej premier.

Kiedy możliwe będzie wprowadzenie kwarantanny narodowej? Zdaniem premiera Morawieckiego decyzja może zapaść za 7 do 10 dni.

 

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: KPRM

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Protest pracowników gastronomii! Bez pomocy rządu branża nie przetrwa – twierdzą protestujący [WIDEO]

MEN: Nie ma naszej zgody na zachęcanie dzieci oraz młodzieży do chuligańskich i wulgarnych zachowań

Kancelaria Premiera: Personel medyczny nie będzie podlegał kwarantannie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

3 thoughts on “PILNE!!! NOWE RESTRYKCJE i OBOSTRZENIA!!! Wszystkie szkoły zamknięte! Zamknięte centra handlowe!”

  1. Morawiecki do we iezienia za korupcje I sfiksowane lockdowny, za falsxowania statystyki zachorowalnosci, za klamliwe media I cenzure. Pozbawic tego blazna wladzy lacznie ze skorumpowanym Kaczynskim I duda. Do puchy tych gnoi na dozywicie za ruinowanie polskiej gospodarki, pozbawienie ludzi bez pracy I pomocy, za u try udniony dostep do opieki medycznej I za wymuszanie noszenia maseczek ktore nic nie chronia bo I nie ma przed czym a pinadto ruinuja zdrowie powodujac smierc.

  2. Kwarantanna narodowa i co ona da skoro można będzie iść do sklepu żenada teraz obostrzenia robią ale jak wybory trzeba było przeprowadzić to niby wszystko było ok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close