RegionWiadomość dnia

Ponad MILION nielegalnych papierosów w Bytomiu i pod Będzinem!

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, wspólnie z celnikami z Urzędu Celnego w Katowicach i Wydziału Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w Katowicach, zabezpieczyli ponad milion sztuk papierosów, tytoń i alkohol bez polskich znaków akcyzy.

 

Funkcjonariusze ustalili, że w garażu w Bytomiu magazynowane są duże ilości wyrobów akcyzowych, które pochodzą z nielegalnych źródeł. Właścicielem okazał się 59-mężczyzna, który przechowywał przygotowany do sprzedaży lewy towar. Na miejscu mundurowi zabezpieczyli około 500 tys. sztuk papierosów, 44 kilogramy tytoniu oraz ponad 100 litrów spirytusu. Funkcjonariusze podejrzewali, że to tylko cześć trefnego towaru. W wyniku dalszych działań ustalili, że w jednej z miejscowości w powiecie będzińskim, 59-latek przechowywał pozostałą część kontrabandy. Na miejscu, również w garażu, policjanci i katowiccy celnicy ujawnili i zabezpieczyli blisko 680 tys. sztuk papierosów, 65 kilogramów tytoniu oraz 6 litrów spirytusu. W akcji uczestniczył pies śląskiej Służby Celnej, wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

 

Trefny towar trafił już do magazynów śląskiej Służby Celnej. Straty budżetu państwa z tytułu niezapłaconych podatków to ponad 1,1 mln złotych. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 59 i 46 lat. Na poczet przyszłych kar i grzywien mundurowi zabezpieczyli pieniądze, pochodzące ze sprzedaży nielegalnych towarów, znalezione u 59-letniego właściciela kontrabandy. Zatrzymanym mężczyznom postawiono zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Grozi im przepadek towaru, kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. O dalszym ich losie zdecyduje sąd.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close