AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Porwanie w Będzinie! Bandyci udawali policję i …dostali 150 tys. euro okupu! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Porwanie mężczyzny w Będzinie miało miejsce w kwietniu tego roku. Napastnicy w kominiarkach, krzycząc „policja!”, pobili mężczyznę, a następnie założyli mu kajdanki i torbę na głowę, po czym wrzucili do samochodu i odjechali w nieznanym kierunku. Aby go uwolnić, zażądali pieniędzy. Zastraszyli 48-latka, przez co porwany skontaktował się ze swoją znajomą, u której zdeponował kwotę ponad 150 tys. euro. Do przekazania pieniędzy, na warunkach podyktowanych przez porywaczy, doszło w Dąbrowie Górniczej. Po otrzymaniu gotówki, sprawcy uwolnili porwanego 48-latka. Sami jednak rozpłynęli się w powietrzu.

Śląscy policjanci z KWP Katowice spokoju im jednak nie dali. Tropili bandytów, aż w końcu ich namierzyli. Było podejrzenie, że bandyci mogą być groźni i uzbrojeni – dlatego obu złapano podczas skoordynowanej akcji mundurowych. 37-latek i jego o 10 lat młodszy wspólnik byli całkowicie zaskoczeni, że policjanci wpadli na ich trop. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych. Za uprowadzenie dla okupu grozi im kara przynajmniej 3 lat więzienia.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close