Region

Pościg za naćpanym kierowcą seicento! Bez prawa jazdy, a w bagażniku amfetamina

26-letni mężczyzna najwyraźniej poczuł się jak w grze komputerowej, bo najpierw nie zatrzymał się do kontroli, a później zaczął uciekać policji ulicami Bytomia. Powód? Nie miał prawa jazdy, do tego posiadał dożywotni zakaz prowadzenia samochodów i… był naćpany.

 

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

W sobotę po 22.00 policjanci z bytomskiej komendy postanowili zatrzymać do kontroli na ul. Miarki fiata seicento, którego kierowca podczas jazdy korzystał z telefonu komórkowego. Kiedy kryminalni dali mu znak do zatrzymania, ten podjechał do krawędzi jezdni, lecz po chwili gwałtownie ruszył.

Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg. Już kilka ulic dalej zatrzymali uciekiniera. 26-letni bytomianin nie miał prawa jazdy i jak się okazało, posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podczas kontroli policjanci zwrócili też uwagę, że mężczyzna jest dziwnie pobudzony. Sprawdzili go narkotesterem, który pokazał wynik pozytywny.

Ale to nie wszystko. Okazało się, że w aucie 26-latek miał amfetaminę, z której można było przygotować ok. 30 działek dilerskich.

Zatrzymany odpowie za posiadanie narkotyków, kierowanie autem pod ich wpływem wpływem, złamanie zakazu prowadzenia pojazdów i niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co od 2017 roku jest przestępstwem, za które można trafić „za kraty” nawet na 5 lat. 26-latek nie uniknie również odpowiedzialności za wykroczenia, których dopuścił się podczas ucieczki.

Źródło i foto: Policja Śląska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Piotr Trojan z Tarnowskich Gór ze Złotym Lwem za “25 lat niewinności”!

Polacy na podium Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w Planicy!

W Mysłowicach walczą o zwierzęta. W mieście powstanie nowe schronisko dla zwierząt

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close