KrajRegion

Potężny pożar składowiska odpadów! Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzegło mieszkańców! [WIDEO]

Kolejny ogromny pożar składowiska odpadów! Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało specjalne ostrzeżenie dla mieszkańców.

 

Zobacz koniecznie: Szokujące nagranie z Katowic! Mężczyzna chciał zgwałcić niewidomego psa!

Niemal 80 jednostek straży pożarnej z powiatu łęczyckiego i kilku sąsiednich gasiło pożar składowiska odpadów w miejscowości Grabów w woj.łódzkim. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi wydało specjalne ostrzeżenie dla mieszkańców.

„Okolicznym mieszkańcom zaleca się ograniczyć wietrzenie mieszkań oraz przebywanie na otwartej przestrzeni” – ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi w związku z pożarem składowiska odpadów w Grabowie (pow. łęczycki). W całej gminie odcięto dopływ wody dla gospodarstw domowych na potrzeby pożarowe.

Ogień objął 5-metrową hałdę odpadów zgromadzonych na terenie składowiska, a także jeden ze znajdujących się tam budynków, w którym mieścił się odpady plastikowe. Przeniósł się również na pobliskie pole kukurydzy. Łącznie rozprzestrzenił się na powierzchni około 3 tys. metrów kwadratowych.

Do pożaru zostały wysłane m.in. samochód ratownictwa chemicznego i samochody z działkami wodno-pianowymi. Zastępom straży pożarnej z powiatu łęczyckiego pomagają strażacy m.in. z Poddębic, Kutna, Ozorkowa, Zgierza czy Łodzi.

Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Według informacji podawanych na lokalnym profilu ELE24.net pożar składowiska widać z odległości kilkunastu kilometrów. Strażacy poinformowali w środę rano, że akcja gaśnicza potrwa jeszcze kilka godzin.

Zobaczcie również: Chorzów ma wreszcie rowery miejskie! 150 rowerów czeka na 15 stacjach

(źródło: TVP Info/PAP, „Dziennik Łódzki”)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close