AlarmRegionWiadomość dnia

Potężny wstrząs w kopalni Budryk: są straty na powierzchni

Do potężnego wstrząsu doszło w kopalni JSW KWK Budryk Ornontowice w powiecie mikołowskim. Wstrząs miał 3,6 st. w skali Richtera. Odczuli go mieszkańcy Rybnika, Knurowa, Tychów, Orzesza, czy Gliwic.

Akcja #niePiSzęsię i choinki za gazety, czyli najnowsze wydanie TOP 5 NEWSÓW SILESIA FLESZ

8 listopada zatrzęsło na głębokości 600 metrów w kopalni Budryk. Górnicy zostali wyprowadzeni z poziomu 1050 na powierzchnię. Na szczeście nic nikomu sie nie stało.

Aktualnie liczone są straty na powierzchni. W Czerwionce-Leszczynach z uszkodzonego komina wypadły cegły i wybiły szybę w samochodzie dostawczym, który zaparkowany był pod domem. W kilku domach popękały ściany.

Wstrząs był na tyle silny, że odczuli go mieszkańcy w niemal całym regionie, a nawet w przygranicznych miejscowościach w Czechach.

Siła wstrząsu zarejestrowanego w rejonie kopalni Budryk przez Górnośląską Regionalną Sieć Sejsmologiczną wyniosła 4×10 do potęgi 8 Jula. To oznacza magnitudę 3,6 stopnia.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY: Potężny wstrząs na Śląsku! Wstrząs odczuły Jastrzębie, Rybnik, Gliwice, Tychy. Promień prawie 40 km!

Potężny wstrząs na Śląsku! Wstrząs odczuły Jastrzębie, Rybnik, Gliwice, Tychy. Promień prawie 40 km!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close