KrajRegion

Potrącił i uciekł. Rowerzysta odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym

43-letni rowerzysta potrącił kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia. Kobieta przewróciła się i uderzyła głową w beton. Zmarła w szpitalu po kilku dniach od wypadku.

 

Sytuacja miała miejsce w Warszawie. Do komendy policji wpłynęło zawiadomienie o wypadku na terenie Saskiej Kępy. Z materiałów sprawy wynikało, że rowerzysta jechał chodnikiem, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej i potrącił ją. Kobieta upadła i uderzyła głową w beton. Mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzona trafiła do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarła.

ZOBACZ TAKŻE: TVS Silesia Flesz

Policjant wydziału dochodzeniowo-śledczego, który miał prowadzić sprawę, zapoznając się z materiałami zaczął kojarzyć pewne fakty. Przypomniał sobie, że w dniu wypadku, kiedy wracał do domu, na przystanku widział mężczyznę z rowerem, który bardzo dziwnie się zachowywał i odpowiadał wyglądowi sprawcy podanemu przez świadków. Szczegółowe ustalenia i wnikliwe rozpoznanie śledczych doprowadziło kryminalnych do 43-letniego Rafała K. Mężczyzna został zatrzymany.

Na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawiono 43-latkowi zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku, w wyniku którego doszło do śmierci pokrzywdzonej. W prokuraturze zdecydowano o zastosowaniu wobec podejrzanego dozoru policyjnego dwa razy w tygodniu.

 

(źr: policja.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close