AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Powiedzieli sobie tak na wysokości 1257 metrów! Monika i Mariusz wzięli ślub na Skrzycznem [ZDJĘCIA]

Wójt Gminy Lipowa Jan Góra po raz kolejny udzielił ślubu na Skrzycznem. Pani Monika i Pan Mariusz pochodzą z Łodzi, uwielbiają chodzić po górach. W pięknej, górskiej scenerii, para postanowiła się zaręczyć na Malinowskiej Skale (1152 m n.p.m), a następnie powiedzieć sobie „tak” na polanie w pobliżu schroniska na najwyższym szczycie Beskidu Śląskiego (1257 m n.p.m.).

 

1 marca 2015 roku weszły w życie przepisy, które umożliwiają wzięcie ślubu w dowolnie wybranym Urzędzie Stanu Cywilnego w Polsce lub poza urzędem. Po spełnieniu wymogów formalnych, z takiej możliwości, w zeszłym roku skorzystała para pochodząca z Gdańska i Białegostoku, a w zeszłą sobotę para z Łodzi. Schronisko administracyjnie należy do Gminy Lipowa i to właśnie wójt tej gminy Jan Góra udzielił ślubu młodej parze.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close