KrajRegionWiadomość dnia

Powstał śląski Eurobiznes czyli Ślonsko Grajfka. Powstała gra planszowa inspirowana Eurobiznesem [ZDJĘCIA]

Chcesz kupić Nikiszowiec albo Planetarium Śląskie ? Wyciągasz jedną z kart i… „Koblujesz jeszcze roz. Cofosz się o tela, wiela oczek wyleci. Jeźli przełazisz bez start, to niy pobiyrosz 200 ZŁ.” Powstał niecodzienny projekt Moniki Kudełko śląskiej projektantki, tworzącej markę Qdizajn.

 

Inspiracją do powstania projektu gry były śląskie stroje, ludowe motywy graficzne, historia i kultura regionu, no i oczywiście piękna śląska godka. Na planszy wiele śląskich miast – Bytomia, Katowic, Chorzowa, Opola, Pszczyny i wielu innych. Możesz kupić familoka na osiedlu robotniczym. Umieszczono także popularne miejsca i obiekty, ale również budynki i osiedla mniej znane mieszkańcom Śląska np. Wieżę Romantyczną w Wodzisławiu Śląskim, czy zabytkową kolonię Hubertus w Bytomiu. Miejsca na karty na planszy to okna familoków, które są kolejnym smaczkiem i oddają śląski klimat.

 

Projektantka zaznacza, że gra powstała, aby promować Śląsk. Walor edukacyjny gry pozwala, aby w przystępny sposób – poprzez zabawę – zaprezentować śląską godkę. Monika Kudełko w swoich projektach udowadnia, że Śląsk to nie tylko huty, kopalnie i hałdy. Wcześniej można było zobaczyć jej grafiki plakatów znanych filmów w śląskiej wersji językowej. Na co dzień projektuje odzież z śląskimi motywami pod marką Qdizajn. Już w ten weekend na jarmarku świątecznym na Nikiszowcu,można porozmawiać z projektantką i bezpośrednio wyposażyć się w grę. Jest również możliwość zakupu gry http://qdizajn.pl/sklep/gra-planszowa-slonsko-grajfka . Można zajrzeć także na stronę ww.qdizajn.pl, gdzie dostępne są wszystkie projekty autorki.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close