AlarmRegion

Pożar budynku kopalni Anna w Pszowie. Dym widać było nad całym miastem [WIDEO]

Pożar strawił budynek Kopalni Anna w Pszowie. Słup gęstego, czarnego dymu unosił się nad całym miastem.

 

Pożar wybuchł na terenie dawnej, nie działającej już kopalni Anna w Pszowie. W ogniu stanął jeden z budynków dawnego zakładu wydobywczego. Płomienie, które błyskawicznie objęły dach budynku kopalni sięgały kilku metrów. Strażacy gasili ogień z użyciem samochodu z drabiną. Z ogniem walczyli strażacy z Państwowej oraz Ochotniczej straży pożarnej.

Miejsce akcji zabezpieczali policjanci – ze względu na trudną akcję strażaków, trzeba było zamknąć ruch samochodowy na ulicy księdza Skwary. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Szacowane są obecnie szkody, jakie pożar wyrządził w budynku kopalni Anna w Pszowie. Ustalane są także przyczyny pojawienia się ognia.

Kopalnia Anna w Pszowie jest w stanie likwidacji od 6 lat, kiedy to zakończono w niej wydobycie. Budynek, który stanął w płomieniach to jedna z ostatnich pozostałości po pszowskiej kopalni. (WZ)

Wideo oraz zdjęcia pochodzi z kanału youtube tuWodzislaw.pl TV

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close