Region

Pożar familoków w Czerwionce-Leszczynach: zatrzymany mężczyzna przyznał się do winy!

Sąd Rejonowy w Rybniku aresztował na 3 miesiące 29-latka podejrzanego o podpalenie kamienic w Czerwionce-Leszczynach. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Za przestępstwo grozi mu teraz nawet na 10 lat. Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał się do winy.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


Do zdarzenia doszło minionego wtorku w godzinach wieczornych. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, dach kamienicy stał w płomieniach. Podczas akcji gaśniczej okazało się, że kilkaset metrów dalej – na ulicy Wolności, palił się kolejny budynek. Służby natychmiast ruszyły z pomocą. Z obu budynków ewakuowano łącznie 48 osób.

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach we wtorek, około godziny 21.30 zatrzymali podejrzanego w tej sprawie. Następnie wraz ze śledczymi z Rybnika oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wykonali szereg czynności dochodzeniowych oraz operacyjnych.

Na miejscu zdarzenia przez dwa dni pracowali technicy kryminalistyki, prokurator i biegły z zakresu pożarnictwa. W wyniku intensywnych działań operacyjnych, zebrano materiał dowodowy pozwalający na postawienie mężczyźnie zarzutów.

Wczoraj 29-latek został doprowadzony do prokuratura, od którego usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z art. 163 paragraf 1 pkt. 1 kodeksu karnego i art 288 paragraf 1 w związku z art. 294 par. kodeksu karnego, spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach.

Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał się do winy. Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie sprawcy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wysoce uprawdopodabnia winę podejrzanego. Wczoraj sąd zastosował sankcję na 3 miesiące. W tym czasie prokurator i policyjni detektywi będą prowadzili śledztwo, zbierali dalsze dowody oraz weryfikowali wyjaśnienia podejrzanego.

Źródło: KMP Rybnik

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close