Region

Prace przy Planetarium Śląskim idą pełną parą! Są utrudnienia dla pieszych

W związku z przebudową Planetarium Śląskiego do Parku Śląskiego wjeżdża ciężki sprzęt. Właśnie dlatego w okolicy obiektu oraz na alejach Leśnej i Dojazdowej występują czasowe utrudnienia dla pieszych.

 

 

Skóra, fura i „foto-komóra” czyli nowe wozy śląskiej policji w TOP 5 SILESIA FLESZ!

 

Prace mają potrwać do października 2020 roku. Jednak najcięższy sprzęt do parku ma wjeżdżać mniej więcej do końca roku bieżącego. Wyznaczono dla niego trasę asfaltowymi alejami Dojazdową i Leśną, w trosce o klinkierową nawierzchnię, po której samochody musiałby jeździć, gdyby wjeżdżały od ulicy Bytkowskiej. Przeszkodą jest również wiadukt kolejowy w tamtym rejonie, który ma nośność do 8 ton.

Na alei Planetarium, na odcinku między restauracją Villa Gardena a parkingiem, wyłożono betonowe płyty, które mają ochronić klinkierową nawierzchnię. Ten odcinek można obejść korzystając z innych ścieżek. Ponadto firma Budimex, która realizuje prace, jest zobowiązana do zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom parkowych alejek oraz do bieżących napraw w razie wystąpienia ubytków.

Najwięcej samochodów, które pracują na budowie, dojeżdża do parku od poniedziałku do piątku między godziną 6 a 15 oraz w soboty do południa.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close