KrajRegion

Premier Morawiecki na Śląsku o małym ZUSie i ułatwieniach dla przedsiębiorców [WIDEO]

-Rząd zrobi wszystko by dopomóc najmniejszym przedsiębiorcom w rozwoju – mówił szef rządu podczas wizyty w Pilchowicach w województwie śląskim. Jak dodał, „to przedsiębiorcy budują polską gospodarkę”.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Prohibicja w Katowicach i czy to UFO rozwaliło Rudę Śląską?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Premier podkreślił, że rząd wprowadza ułatwienia dla mikrofirm, by wesprzeć przedsiębiorców w prowadzeniu działalności. Mówił m.in. o Małym ZUS-ie plus. To rozwiązanie, które ma pomóc zarówno przedsiębiorcom, którzy zaczynają swoją działalność, jak i tym, którzy już ją prowadzą.

Zgodnie z nowymi przepisami, przedsiębiorcy będą mogli płacić obniżone i liczone proporcjonalnie do dochodu składki na ubezpieczenia społeczne. Rozwiązanie to obejmie firmy, dla których sztywna wysokość składek na ubezpieczenia społeczne to zbyt duże obciążenie.

– Tu w Pilchowicach i w całym kraju przedsiębiorcy, którzy będą mogli wykazać się obrotami nie wyższymi niż 10 tys. zł miesięcznie i dochodami nie wyższymi niż 6 tys. zł miesięcznie będą mieć ulgę w płatności na ZUS. To ważne, żeby móc się rozwijać – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

 

Mały ZUS i CiT w modelu estońskim – o ułatwieniach dla przedsiębiorców premier Morawiecki mówił w Pilchowicach

Podczas tej wizyty premier Mateusz Morawiecki zapowiedział także nową propozycję tzw. CIT dla małych firm w wariancie estońskim. Podatek ten jest tam naliczany tylko przy wypłacie pieniędzy poza firmę, a na co dzień w ogóle nie prowadzi się księgowości związanej z podatkiem dochodowym. To forma opodatkowania zysków, która przesuwa jakikolwiek podatek, na czas wyciągania tych zysków z firmy. – Chcemy, żeby w Polsce rósł ten mikro, mały i średni polski biznes, dlatego oferujemy estoński CIT dla wszystkich przedsiębiorców, którzy są w Polsce – podsumował szef rządu.

Następnie premier wziął udział w mszy św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie.

 

źródło: KPRM/ŚUW

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zima stulecia w Polsce? Kiedy nadejdzie zima? [DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY, ZIMA 2019]

Mamy to! Wiktoria Gabor zwyciężyła Eurowizję Junior 2019!

Policjanci spalili narkotyki. Z dymem poszło 77 kilogramów marihuany, amfetaminy i dopalaczy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close