Region

Prezydent Marcin Krupa nie zgadza się na zgromadzenie publiczne Młodzieży Wszechpolskiej w Katowicach

Zgromadzenie publiczne Młodzieży Wszechpolskiej w Katowicach miałoby się odbyć w niedzielę, 19 maja. Na to nie zgadza się prezydent Katowic, Marcin Krupa.

 

Zawiadomienie o organizacji zgromadzenia publicznego, które miałoby się odbyć na katowickim rynku w najbliższą niedzielę, wpłynęło do Urzędu Miasta Katowice 13 maja. Zawiadomienie zgłosiła osoba fizyczna – ta sama, która zgłosiła zgromadzenie publiczne, które odbyło się 6 maja w Katowicach – a które okazało się być wydarzeniem organizowanym przez Młodzież Wszechpolską. Przypomnijmy, że prezydent Marcin Krupa 6 maja nakazał rozwiązanie zgromadzenia kierując się bezpieczeństwem mieszkańców Katowic. – Katowice są przeciwne faszyzmowi. Katowice są przeciwne nacjonalizmowi. Zdecydowanie potępiam takie działania, by pod przykrywką „promowania patriotyzmu” propagować tak naprawdę rasistowskie hasła – mówił 6 maja prezydent Marcin Krupa.

W najbliższą niedzielę, 19 maja, na katowickim rynku planowane są inne wydarzenia, m.in. wystawa towarzysząca premierze spektaklu „Himalaje”, wystawa „Ojcowie Niepodległości”, czy też mapping promujący wydarzenie „Bądź częścią gry”. W związku z powyższym prezydent Marcin Krupa nakazał miejskim służbom poinformować organizatora planowanego zgromadzenia publicznego, że „nie ma możliwości bezpiecznego przeprowadzenia zgromadzenia”.

Podobnie jak zdecydowana większość mieszkańców – nie chcę na ulicach Katowic oglądać zamaskowanych osób trzymających transparenty z napisami „white boys” i krzyżami celtyckimi, czego byliśmy ostatnio świadkami – mówi Marcin Krupa. – Katowice są przeciwne faszyzmowi i nacjonalizmowi i będę podejmować wszelkie działania, by tego typu ideologie nie były promowane w naszym mieście – dodał prezydent.

 

(źr: UM Katowice)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close