RegionWiadomość dnia

Prezydent Sosnowca rzuca wyzwanie mieszkańcom: Pójdziecie na wybory, będą zniżki w mieście!

Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński znany jest z niesztampowych pomysłów. Oto kolejny. Zaproponował mieszkańcom wyzwanie – jeśli frekwencja w czasie zbliżających się wyborów parlamentarnych będzie odpowiednio wysoka – to mieszkańcy będą mogli liczyć na wiele zniżek!

 

 

Puma grasuje po Śląsku! Wielkie poszukiwania w TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Co ma wspólnego frekwencja wyborcza z cenami na basen i do teatru? W Sosnowcu wiele. Jeśli będzie wysoka, ceny będą niższe. Prezydent Sosnowca ogłosił: jeśli frekwencja w Sosnowcu będzie wyższa o 10% niż w wyborach samorządowych w 2018 roku, na mieszkańców czekają zniżki.

– Nie da się ukryć, że zainspirował mnie Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, który ogłosiła taką akcję w stolicy. Pomyślałem – czemu nie u nas? Sosnowiczanie są wspaniali, a im wyższa frekwencja w wyborach tym większa legitymacja wybranych – mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

 

Wyzwanie jest proste – jeśli frekwencja będzie wyższa niż 61,52%, w jeden z weekendów listopada, baseny, ślizgawka na Stadionie Zimowym oraz wstęp na przedstawienia w Teatrze Zagłębia będą za pół ceny. Jednocześnie do akcji zaprosił prezydentów i burmistrzów miast województwa śląskiego.

Do przebicia frekwencyjnej bariery 60% w całej Polsce zachęca Akcja Demokracja. Wybory już w niedzielę, 13 października. #idziemynarekord60procent

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dwie osoby zginęły, 4 ranne! Tragiczny bilans wybuchu bomby w Kuźni Raciborskiej!

Policjant ze Świętochłowic stracił wszystko w pożarze! Koledzy robią rzutkę i proszą o pomoc

Paweł D. zatrzymany! Wiceprezes GKS Jastrzębie był poszukiwany za pobicie hokeisty!

źródło: UM Sosnowiec
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close