RegionWiadomość dniaZdrowie

Prof. Karolina Sieroń pod respiratorem – apel posła o osocze ma szeroki odzew

Od wczoraj informacje o  stanie zdrowia prof. n. med Karoliny Sieroń, która zawiadywała oddziałem covidowym w szpitalu MSWiS w Katowicach, lotem błyskawicy obiegły sieć. Lekarka aktualnie jest podłączona do respiratora. O pomoc dla profesor do mieszkańców Śląska i okolic poprosił poseł na Sejm RP Jerzy Polaczek. Odzew jest ogromny, a osocze w drodze.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Do akcji pomocy prof.n.med Karolinie Sieroń, której stan zdrowia w związku z zakażeniem SARS-COV2 się pogorszył włączył się poseł na Sejm RP Jerzy Polaczek. –Pisząc kilka dni temu ostatni post i dziękując, jako były już pacjent, za profesjonalną opiekę medyczną personelowi medycznemu szpitala MSWiA w Katowicach podkreśliłem, że lekarze, pielęgniarki, opiekunowie medyczni, ratownicy na oddziałach Covid narażają swoje zdrowie i życie. – czytamy na jego stronie w portalu społecznościowym Facebook.

I tak właśnie swoje życie dla pacjentów w trakcie epidemii narażała prof. Sieroń, która aktualnie jest podłączona do respiratora. – Bądźmy razem z nią i jej bliskimi pamięcią, a kto może proszę o modlitwę o jej powrót do zdrowia. Zanim Pani profesor zachorowała w ciągu ostatniego miesiąca, 21 pełnych dni spędziła na dyżurach ratując życie i zdrowie chorych.pisał wczoraj poseł. Oprócz prośby o modlitwę dzisiaj pojawił się też apel o osocze ozdrowieńca, które prof. Sieroń może uratować życie. – Lekarze ratujący życie Pani profesor n.med. Karoliny Sieroń proszą pilnie o osocze ozdrowieńców grupy ARH+. Nie ma tego w Katowicach. – pisał kilka godzin temu Polaczek. 

Na szczęście apel posła spotkał się z szerokim odzewem, a pomoc miejmy nadzieję dotarła na czas. – Dzięki Wam udało się w ciągu godziny uruchomić transport osocza ozdrowieńców ARh+ z Raciborza. Jest w tej chwili już w drodze do kliniki w Katowicach – Ochojcu.napisał po południu poseł Jerzy Polaczek. Na razie nie ma szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia prof. Sieroń. Do sprawy wrócimy.

źródło: Jerzy Polaczek Facebook

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Premier: Nie będzie narodowej kwarantanny. Specjaliści: I tak nie była potrzebna

Szpital covidowy w MCK w Katowicach będzie przyjmował głównie ciężkie przypadki!

Dwie osoby zginęły w wypadku w Lędzinach. Policja szuka świadków tragedii [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close