KrajRegion

Premier Morawiecki: „Wierzyliśmy, że pandemia jest w odwrocie. Ja tak wierzyłem. „

Premier Mateusz Morawiecki podczas Nadzwyczajnego Zjazdu Online Klubów Gazety Polskiej powiedział, że takiej drugiej fali pandemii się nie spodziewał. Premier wypowiadał się również o kryzysie związanym z epidemią COVID-19 w Polsce i na świecie oraz o stosunku do opozycji.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Był zjazd nadzwyczajny to i padły ważne słowa. Nadzwyczajny Zjazd Online Gazety Polskiej już się skończył, ale premier Mateusz Morawiecki zaserwował w jego trakcie kilka naprawdę szczerych wypowiedzi. –Nie wiedzieliśmy, jaka będzie druga fala, wierzyliśmy, że pandemia jest w odwrocie, ja tak wierzyłem, bardzo wielu epidemiologów również w to wierzyło, nie mówiąc o komentatorach i wszystkich rządach świata. Pokażcie jakiś rząd, który w lipcu czy sierpniu wprowadzałby nowe obostrzenia. A skąd, wszyscy luzowali obostrzenia. Było jedno wielkie wołanie: uwolnijcie gospodarkę! – czytamy na łamach niezależna.pl słowa premiera Mateusza Morawieckiego. No i tak gospodarka została uwolniona, ale przyszedł czas w którym Polska bije rekordy, jeśli chodzi o wskaźnik zachorowań na COVID-19. Sezon jesienno-zimowy obfituje też w grypy i mnóstwo przeziębień. Generalnie sytuacja jaka jest każdy widzi.

W trakcie wielu wypowiedzi premiera nie zabrakło również komentarza dotyczącego polskiej gospodarki. – Pandemia jest oczywiście kryzysem zdrowotnym, służby zdrowia. Bardzo wiele osób cierpi, wiele osób umiera. Po drugie, to wielkie zjawisko, które wpływa na gospodarkę świata, Europy i Polski. Nie łudźmy się, bez sprawnego zarządzania gospodarką, bez nowych środków, bez inwestycji, ciężka będzie odbudowa. Musimy dokonywać nowego krajowego montażu linii finansowo-kredytowych pod budowę nowych projektów infrastrukturalnych. Po trzecie, pandemia obnażyła miałkość postać egoistycznych, typowo liberalnych i neo-liberalnych. – czytamy dalej słowa premiera. Kraj jest w kryzysie, pytanie jakie kroki poczynią politycy by ten kryzys jakoś przetrwać i na czym ma dokładnie polegać odbudowa naszej mocno nadszarpniętej gospodarki.

Od 4 marca gdy po raz pierwszy stwierdzono zakażenie SARS-COV2 w Polsce na COVID-19 zachorowało już blisko 713 tys. osób, a zmarło 10 348 osób.

 

źródło: www.niezalezna.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Premier: Nie będzie narodowej kwarantanny. Specjaliści: I tak nie była potrzebna

Szpital covidowy w MCK w Katowicach będzie przyjmował głównie ciężkie przypadki!

Dwie osoby zginęły w wypadku w Lędzinach. Policja szuka świadków tragedii [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close