KrajRegion

Protest policjantów zakończony. Jest porozumienie między związkami zawodowymi a MSWiA [WIDEO]

Protest zakończony. W czwartek, po kilkugodzinnych negocjacjach, związki zawodowe funkcjonariuszy podpisały porozumienie z ministrem Joachimem Brudzińskim.

 

– Jest to sukces. Czy połowiczny? Jest to sukces, który pokazuje, że każda ze stron poszła krok do przodu, zrobiła też krok do tyłu, ale ważne, że w rozmowach pojawił się kompromis i chęć współpracy oraz pójścia w kierunku, który ma zagwarantować rozwiązanie problemów służb mundurowych – mówi Michał Szczęśniak, p.o. zarządu wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa śląskiego.

W myśl porozumienia, funkcjonariusze od 1 stycznia 2019 dostaną podwyżkę w wysokości 655 zł brutto. Kolejne 500 zł brutto podwyżki przysługiwać im będzie od 1 stycznia 2020 roku. 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę, a policjanci będą mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.

– Chcę podziękować za tę gotowość, która została wyrażoną podczas naszego dzisiejszego wielogodzinnego dialogu, że to nie jest tylko powrót do pracy, do zabezpieczenia bezpieczeństwa obecnych tutaj znakomicie wyszkolonych funkcjonariuszy rożnych służb mundurowych, ale to jest również apel do wszystkich tych którzy w ramach tego protestu z różnych powodów rozważali różne kroki, aby do służby w najszybszym okresie przystąpili – mówi Joachim Brudziński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Związkowcy mają brać udział w opracowaniu wieloletniego programu rozwoju formacji MSWiA na lata 2021-2024. W programie mają być uwzględnione kolejne podwyżki płac.(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close