KrajRegionWiadomość dnia

Protest przedsiębiorców w Warszawie: Zatrzymany uczestnik ze Śląska ma objawy zakażenia!

Jak informuje policja – jeden z uczestników protestu przedsiębiorców, jaki do Warszawy przyjechał z woj.śląskiego – ma objawy zakażenia koronawirusem!

 

 

Hejterzy niszczą Śląsk i górników! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

 

Sprawę szeroko opisuje Polsat News. Jak podaje stacja, wśród zatrzymanych podczas sobotniego protestu przedsiębiorców w Warszawie, był uczestnik protestu z woj.śląskiego. Okazało się, że ma objawy zakażenia koronawirusem!

Jak podaje policja, mężczyznę zatrzymano 24 maja w Warszawie podczas protestu przedsiębiorców za znieważenie funkcjonariusza na służbie. Mężczyzna miał po zatrzymaniu przebywać w pomieszczeniu dla zatrzymanych, ale wkrótce stwierdzono u niego – jak informuje policja – „powszechne objawy zakażenia”. Mężczyzna miał 38-stopniową gorączkę. Policja zaznacza też jednak, że wywiad jaki przeprowadzono z mężczyzną w kierunku zakażenia COVID-19 jest ujemny, więc nie można obecnie mówić jednoznacznie o zakażeniu koronawirusem.

Postępowanie wobec mężczyzny prowadzone było w trybie przyspieszonym. Jak mówi stacji Polsat News rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, nadkom. Sylwester Marczak – (…) wprawdzie wywiad w kierunku Covid-19 jest ujemny, to jednak sąd wziął pod uwagę dwie przesłanki. Pierwszą z nich jest występowanie u zatrzymanego powszechnych objawów zakażenia, drugą powoływanie się przez niego na kontakty z pracownikami kopalni.

Zatrzymany za znieważenie policjanta uczestnik protestu przedsiębiorców przyjechał do Warszawy ze Śląska. Policja zaznacza, że nie można mówić o zakażeniu, ale zdaniem mundurowych to groźny precedens, pokazujący jak niebezpieczne są wciąż zakazane obostrzeniami wynikającymi z koronawirusa zgromadzenia.

Sobotni protest przedsiębiorców ściągnął do Warszawy protestujący z całej Polski. Na placu Defilad gromadzili się 24 maja uczestnicy protestu z flagami i transparentami. Uczestnicy protestu z Placu Defilad udali się w stronę Pałacu Prezydenckiego i pod Sejm.

Policja legitymowała uczestników, siedem osób zostało zatrzymanych. Wśród zatrzymanych jest między innymi inicjator protestu przedsiębiorców, kandydat na prezydenta Polski, Paweł Tanajno. Łącznie policjanci nałożyli na uczestników 7 mandatów, a w 80 przypadkach skierowano wnioski do sądu. Poszło także 180 wniosków o ukaranie do inspekcji sanitarnej.

 

źródło: Polsat News

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Związkowcy alarmują: postojowe wypłacane w kopalniach może wynieść zaledwie 30 procent

40 osób zakaziło się w kościele, a 7 w restauracji. Rośnie obawa przed drugą falą zakażeń Covid-19

Dramat w Rybniku. Matka wyrzuciła niemowlę przez okno. NOWE FAKTY

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close