Region

Tychy otwierają w poniedziałek żłobek i przedszkola miejskie

Początkowo miały być otwarte 18 maja, ale w Tychach zdecydowano, że miejski żłobek i przedszkola zostaną otwarte tydzień później – 25 maja. – Decyzja jest podyktowana analizą możliwości organizacji opieki nad dziećmi z zachowaniem procedur bezpieczeństwa oraz aktualną sytuacją epidemiczną w regionie – informują urzędnicy.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Już pod koniec kwietnia premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że rząd luzuje obostrzenia i miejskie żłobki i przedszkola mogą zostać otwarte od 6 maja. Wiele miast jednak nie zdecydowało się na ten krok tłumacząc to obawami o bezpieczeństwo mieszkańców.

– Po analizie m.in. możliwości organizacji opieki nad dziećmi z zachowaniem procedur bezpieczeństwa w poszczególnych placówkach oraz analizie przebiegu epidemii, zwłaszcza w woj. śląskim, podjęliśmy decyzję o uruchomieniu żłobków i przedszkoli 25 maja. Bezpieczeństwo mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych, jest w tej chwili najważniejsze – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Po uruchomieniu placówek będą one działały w reżimie sanitarnym. Ze względu na sytuację epidemiologiczną liczba grup przedszkolnych i liczba dzieci objętych opieką w żłobkach zostanie zmniejszona do maksymalnie 14 osób.

Źródło: UM w Tychach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tragiczna śmierć na Pogorii IV. NOWE FAKTY [WIDEO]

PILNE: niewybuch w Nikiszowcu! Ewakuowano 200 osób

Kiedy wybory prezydenckie? Premier podał wstępną datę!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close