Region

Tychy otwierają w poniedziałek żłobek i przedszkola miejskie

Początkowo miały być otwarte 18 maja, ale w Tychach zdecydowano, że miejski żłobek i przedszkola zostaną otwarte tydzień później – 25 maja. – Decyzja jest podyktowana analizą możliwości organizacji opieki nad dziećmi z zachowaniem procedur bezpieczeństwa oraz aktualną sytuacją epidemiczną w regionie – informują urzędnicy.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Już pod koniec kwietnia premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że rząd luzuje obostrzenia i miejskie żłobki i przedszkola mogą zostać otwarte od 6 maja. Wiele miast jednak nie zdecydowało się na ten krok tłumacząc to obawami o bezpieczeństwo mieszkańców.

– Po analizie m.in. możliwości organizacji opieki nad dziećmi z zachowaniem procedur bezpieczeństwa w poszczególnych placówkach oraz analizie przebiegu epidemii, zwłaszcza w woj. śląskim, podjęliśmy decyzję o uruchomieniu żłobków i przedszkoli 25 maja. Bezpieczeństwo mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych, jest w tej chwili najważniejsze – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Po uruchomieniu placówek będą one działały w reżimie sanitarnym. Ze względu na sytuację epidemiologiczną liczba grup przedszkolnych i liczba dzieci objętych opieką w żłobkach zostanie zmniejszona do maksymalnie 14 osób.

Źródło: UM w Tychach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tragiczna śmierć na Pogorii IV. NOWE FAKTY [WIDEO]

PILNE: niewybuch w Nikiszowcu! Ewakuowano 200 osób

Kiedy wybory prezydenckie? Premier podał wstępną datę!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close