Region

Kiedy wybory prezydenckie? Premier podał wstępną datę!

Wciąż nie wiadomo, kiedy odbędą się wybory prezydenckie. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki podał wstępną datę. Na razie nie jest ona jednak pewna.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

– Wybory mogą odbyć się w sposób mieszany: korespondencyjny i tradycyjny. Prawdopodobnie odbędą się 28 czerwca – to zależy od tempa pracy Senatu. Planujemy na roboczo koniec czerwca powiedział Mateusz Morawiecki.

Jednocześnie premier skomentował kandydaturę Andrzeja Dudy. – Jestem przekonany, że Andrzej Duda jest najlepszym kandydatem dla Polski. Mi zależy na prezydencie konstruktywnym, nie prezydencie walki i ideologii, ale takim, który będzie partnerem w naszej strategii walki z koronawirusemmówił premier.

Wciąż nie wiadomo, kto będzie głównym rywalem obecnego prezydenta w wyborach. Niektóre sondaże mówią, żę będzie to obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, z kolei inne wskazują na Szymona Hołownię. Według sondażu przeprowadzonego przez Kantar w ostatnich dniach Andrzej Duda odnotował spory spadek poparcia. Teraz chce na niego zagłosować 39 proc. wyborców, a to o 20 punktów procentowych mniej niż w przypadku kwietniowego badania.

Źródło: Twitter/Kancelaria Premiera

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: Nowe przypadki – 43 pracowników kopalń/strong>

Śląskie: Tragedia nad zalewem Pogoria IV. Znaleziono zatopiony samochód

Jest nowe rozporządzenie w sprawie lotów krajowych i międzynarodowych

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close