RegionWiadomość dnia

Przed nami fala upałów. Będzie ponad 30 stopni, burze i grad!

Nadchodzi fala upałów. Co najmniej do 2 sierpnia temperatura w województwie śląskim nie spadnie poniżej 30 stopni!

 

-Napływa do nas już i będzie w dalszym ciągu napływało powietrze pochodzenia zwrotnikowego, ale dość wilgotne. Będą wysokie temperatury, ale będą się też tworzyły chmury konwekcyjne wysoko wypiętrzone i z tych chmur będą występowały przelotne opady deszczu, lokalnie- burze i lokalnie- z gradem – mówi Grażyna Bebłot, IMGW w Katowicach.

Ciepłe mają być również noce, a więc i woda. Na terenie województwa dostępne są różnego rodzaju kąpieliska, jednak co raz chętniej jednak mieszkańcy, którzy lato spędzają w mieście dla ochłody korzystają z miejskich fontann. –Jeżeli jest bardzo wysoka temperatura to każdy w środku miasta chciałby skorzystać z takiego miejsca, gdzie można się schłodzić – przyznaje Katarzyna Walecka, mieszkanka Katowic.

Choć w Katowicach nie jest to zabronione, straż miejska przestrzega przed kąpielami w miejscach do tego nieprzeznaczonych. -Zwracamy uwagę, informujemy rodziców, że absolutnie nie powinny dzieci wchodzić do fontann, zanurzać nawet nóg, ponieważ jest to groźne dla zdrowia – mówi Anna Marek, Straż Miejska w Katowicach. –Wydaje mi się, że ta woda nie jest czysta, dlatego, że bezdomni mogą się w niej myć, mogą być też jakieś zwierzęce odchody, dlatego wydaje mi się, że nie powinniśmy – uważa Dorota Szelągowska, mieszkanka Katowic.

Nadchodzi fala upałów. Co najmniej do 2 sierpnia temperatura w województwie śląskim nie spadnie poniżej 30 stopni!
Nadchodzi fala upałów. Co najmniej do 2 sierpnia temperatura w województwie śląskim nie spadnie poniżej 30 stopni!

-Są to miejsca regularnie czyszczone, woda jest chlorowana i mimo że przeźroczysta nie jest przystosowana do tego, aby w niej się kąpać lub ją pić – podkreśla Ewa Lipka, UM Katowice. Bezpiecznej ochłody w mieście można za to zażyć przechodząc pod wodną kurtyną. Woda pochodzi z Katowickich Wodociągów i jest bezpieczna nawet dla najmłodszych.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close