RegionWiadomość dnia

3 tysiące pojemników z odpadami. Niebezpieczne odkrycie w Zawierciu [WIDEO]

W jednej z hal magazynowych w Zawierciu policja odnalazła 3 tysiące pojemników z chemikaliami. Wezwana na miejsce straż pożarna zabezpieczyła je.

 

-Okazało się, że jeden ze zbiorników był rozszczelniony. Zastępy straży pożarnej dokonały uszczelnienia tego pojemnika i zebrania substancji chemicznych. Dokonaliśmy również pomiarów stężenia atmosfery występującej w hali oraz jej pobliżu – wyjaśnia mł. bryg. Krzysztof Szczerba z KP PSP Zawiercie.

Miasto przyznaje, że ma duży problem z halami, w których odnaleziono niebezpieczne substancje. Obecnie ich właścicielem jest Skarb Państwa, a terenem zarządza syndyk masy upadłościowej. -Chociaż nie mamy tytułu prawnego do gruntu, a idąc dalej – nie możemy nic z tym zrobić. Ale poprosiliśmy aby jak najszybciej ten problem został rozwiązany – mówi Marcin Wojciechowski z Urzędu Miasta Zawiercie.

To kolejne odkrycie niebezpiecznych substancji na terenie gminy. Poprzednie miało miejsce w marcu. Sprawą zajmie się teraz prokuratura.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close