RegionWiadomość dnia

Prześladowani trafią do Katowic. Miasto dołączyło do Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia

Prześladowani z całego świata będą mogli trafić do Katowic. Wszystko dzięki specjalnej, podpisanej właśnie umowie.

 

 

POMÓŻCIE MU!!! Pan Przemek z Rybnika ma w brzuchu 20-KILOGRAMOWY GUZ!!!

Obok Krakowa, Wrocławia i Gdańska Katowice stały się czwartym miastem, które dołączyło do sieci. List intencyjny podpisano podczas konferencji Creative Cities and Industries w ramach XII Kongresu Miast Kreatywnych UNESCO #Krakowice2018.

-Katowice od lat umieszczają kulturę i oparte o nią przemysły kreatywne w sercu polityki rozwojowej. Zaledwie wczoraj zakończyliśmy XII Kongres Miast Kreatywnych UNESCO, a dzisiaj mamy przyjemność oficjalnie wstąpić do kolejnej międzynarodowej Sieci ICORN jako 4 w Polsce miasto schronienia podsumowuje Marcin Krupa, prezydent Miasta Katowice.

Prześladowani trafią do Katowic. Miasto dołączyło do Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia (fot.Katowice Miasto Ogrodów)
Prześladowani trafią do Katowic. Miasto dołączyło do Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia (fot.Katowice Miasto Ogrodów)

ICORN to organizacja skupiającą miasta i regiony oferujące schronienie dla prześladowanych artystów. Powołana w 2005 roku z inicjatywy m.in. PEN International, Międzynarodowego Stowarzyszenia Wydawców, Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotek. Współpracuje z Amnesty International. Siedzibą organizacji jest norweskie Stavanger. Celem organizacji jest zapewnienie bezpiecznych i odpowiednich warunków dla życia i pracy dla tych, których twórczość stała się przyczyną ich politycznego prześladowania.

Operatorem projektu będzie Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek. -Podpisanie listu intencyjnego o współpracy w praktyce oznacza pokrycie nie tylko kosztów podróży do Katowic artysty wraz z rodziną, ale i zapewnienie przez 2 lata możliwości korzystania z publicznych usług, szkół, bibliotek i transportu miejskiego. Jak na Miasto Muzyki UNESCO przystało do Katowic przyjedzie muzyk. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku – wyjaśnia Piotr Zaczkowski, dyrektor Katowice Miasto Ogrodów.

 

Do sieci ICORN należą do tej pory Kraków (od maja 2011), Wrocław (od października 2015) i Gdańsk (od sierpnia 2017).

źródło: Katowice Miasto Ogrodów
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close