RegionWiadomość dnia

Przez TO możecie stracić nawet 500 zł! Jak? W Chorzowie pokazała to policja [ZDJĘCIA]

Jak stracić 500 zł w kilka sekund? Wcale nie metodą na wnuczka, czy fałszywego pracownika administracji lub gazowni. Wystarczy, że zrobimy to, co dzisiaj kontrolowała policja w Chorzowie. I jak się okazuje – robimy…

 

W Chorzowie policja sprawdzała kto zajmuje miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych (fot.UM Chorzów)

Kierowcy z Chorzowa, którzy łamią przepisy mogli zasiąść na takim wózku i stać się przez chwilę niepełnosprawni. Choć dla większości takie niebieskie miejsce parkingowe to jasny znak, że jest przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, to nie wszyscy się do tego stosują. Policja i straż miejska z Chorzowa przeprowadziły dziś kontrole miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

-Koperta przeznaczona tylko i wyłącznie dla osób posiadających odpowiednie uprawnienia, czyli kartę osoby niepełnosprawnej, która powinna być wystawiona za przednią szybą pojazdu. Tak żeby funkcjonariusz przeprowadzający kontrolę mógł stwierdzić, że osoba posiada stosowne uprawnienia – mówi Henryk Rusnak, Straż Miejska w Chorzowie.

W Chorzowie policja sprawdzała kto zajmuje miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych (fot.UM Chorzów)

Takie kontrole będą prowadzone przez straż miejską i policję na terenie Chorzowa przez najbliższe kilka tygodni. Dziś chodziło o edukację kierowców. -Myśmy kilka lat temu zwiększyli ilość miejsc dla osób niepełnosprawnych, zwłaszcza tutaj w centrum, gdzie oczywiście tych miejsc potrzeba najwięcej. Na dzień dzisiejszy uważamy, że ta ilość jest wystarczająca, przynajmniej nie ma do nas takich sygnałów. Natomiast ta dzisiejsza akcja to przede wszystkim akcja o charakterze edukacyjnym by te miejsca, których jest wystarczająca ilość, nie były zajmowane przez osoby do tego nieuprawnione – mówi Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa.

W Chorzowie policja sprawdzała kto zajmuje miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych (fot.UM Chorzów)

Kierowcy przyłapani „na gorącym uczynku” tłumaczą się różnie. Niektórzy kłamią, że czekają na właściciela karty. Najczęściej jest to jednak inna wymówka. -Tłumaczenie to jest pośpiech. Nie zdają sobie sprawy, wszyscy się dzisiaj spieszymy. Myślę, że na terenie Chorzowa jest tyle miejsc do parkowania, że wszyscy takie miejsce znajdą. Nie ma konieczności zajmowania miejsca dla niepełnosprawnego – mówi kom. Andrzej Szczęśniak, Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

W Chorzowie policja sprawdzała kto zajmuje miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych (fot.UM Chorzów)

A „pośpiech” może sporo kosztować. Za bezprawne parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych można dostać 500 zł mandatu.
(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Przez TO możecie stracić nawet 500 zł! Jak? W Chorzowie pokazała to policja [ZDJĘCIA]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close