KrajRegionWiadomość dnia

Przyjechali do Polski w naczepie ciężarówki. Zatrzymanie trzech Afgańczyków na A4

W sobotę, 14 kwietnia, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej, zatrzymali na autostradzie A4 w rejonie Jaworzna trzech Afgańczyków, którzy przyjechali do Polski w naczepie ciężarówki.

 

Informację o tym, że w naczepie ciężarówki, która przyjechała do Polski z Turcji znajdują się osoby, Straż Graniczna otrzymała od policji z Jaworzna. Funkcjonariusze policji zostali powiadomieni przez kierowcę tira, obywatela Serbii, który usłyszał niepokojące odgłosy dochodzące z naczepy samochodu. Zatrzymani cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów i deklarowali, że pochodzą z Afganistanu.

W trakcie badań lekarskich stwierdzono, że zatrzymani cudzoziemcy są w wieku 17, 18 i 19 lat. Obywatelstwo i dane osobowe obcokrajowców zostały ustalone podczas przesłuchania przeprowadzonego w obecności tłumacza ich języka ojczystego.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej wszczął w stosunku do cudzoziemców postępowania administracyjne, zmierzające do przekazania ich do kraju, w którym złożyli pierwsze wnioski o ochronę. Ponadto dwaj dorośli cudzoziemcy, usłyszeli zarzuty dotyczące przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom.

Do czasu zakończenia postępowania administracyjnego, obaj pełnoletni Afgańczycy, przebywać będą w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców, natomiast niepełnoletni obcokrajowiec, umieszczony zostanie w placówce opiekuńczo – wychowawczej.

 

(źr: Śląski Oddział Straży Granicznej)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close