AlarmRegion

Pszczyna: Pacjenci i mieszkańcy protestują przeciwko zamknięciu szpitala! [WIDEO]

Gdzie mamy się leczyć? Dlaczego skazujecie ns na tułaczkę po innych szpitalach? – To tylko niektóre pytania, jakie padały podczas protestu, zorganizowanego przez mieszkańców Pszczyny i pacjentów – protestują przeciwko planowanemu na lato zamknięciu Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

 

-A co my mamy zrobić, do kogo się udać, kogo prosić. Była spółka, był kontrakt, były podpisane umowy, których nie można było zerwać, więc szukaliśmy wsparcia – mówi Marcelina Leki, organizator protestu.

Pszczyna: Pacjenci i mieszkańcy protestują przeciwko zamknięciu szpitala!

Pszczyński szpital ma działać do końca czerwca. Narodowy Fundusz Zdrowia miesiąc temu podjął decyzję o zerwaniu kontraktu ze spółką Centrum Dializa, która nim zarządzała, a mieszkańcy mają szukać pomocy w innych miastach. Dlatego dziś wyszli na ulicę. -Jeżeli szpital zostanie zamknięty to będzie tragedia. Bo to każdego może spotkać. Pacjent zostanie wysłany do Tychów, Żor, Bielska a niech w tym czasie umrze to co dalej ? – mówi Stanisław Szmajduch, mieszkaniec  Pszczyny.

Pszczyna: Pacjenci i mieszkańcy protestują przeciwko zamknięciu szpitala!

-Jest nam bardzo przykro, że tak się potoczyło, ze oddano ten szpital kiedyś. Nie wiem, mam nadzieję, że da się uratować ale tak nie do końca wierzę – mówi Ewa Wodziany, mieszkanka Pszczyny. Dotychczasowe liczne kontrole w zarządzanej przez spółkę Centrum Dializa jednostce wykazały skandaliczne zaniedbania. Stąd decyzja o zerwaniu kontrakt. Władze starostwa szpitala oddać jednak nie chcą – i prowadzą rozmowy z NFZ. Cel jest jeden.

-Przejąć lub uzyskać kontrakt w w wysokości przynajmniej takiej, jaki był do tej pory realizowany w szpitalu miejskim, czyli sięgający 36 mln złotych – mówi Paweł Sadza, starosta powiatu pszczyńskiego. We wtorek, 17 kwietnia ma się odbyć kolejne spotkanie w tej sprawie.
(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close