Puchar Świata w skokach narciarskich po raz pierwszy w Rumunii! To ważne zawody dla Kubackiego

Po raz pierwszy w historii zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich odbywają się w rumuńskim Rasnovie. W czwartek na obiekcie HS-97 rozegrane zostały kwalifikacje, w których triumfował Norweg Marius Lindvik (98 m). Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Dawid Kubacki, który po skoku na odległość 95 metrów wywalczył szóste miejsce.

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Sześciu naszych reprezentantów wywalczyło awans do piątkowych zawodów Pucharu Świata w Rasnovie. W czołowej „10” kwalifikacji zameldował się również Kamil Stoch, który uzyskał 99 metrów i zajął siódmą pozycję. Na 11. miejscu eliminacje ukończył Piotr Żyła (95 m). Do konkursu pewnie awansowali również: 22. Jakub Wolny (89 m), 30. Klemens Murańka (85 m) oraz 38. Aleksander Zniszczoł (84,5 m).
Niewiele do awansu zabrakło natomiast Pawłowi Wąskowi, który po skoku na odległość 81 metrów zajął 51. pozycję.
Dawid Kubacki jest w tej chwili czwarty w klasyfikacji, ale do trzeciego Japończyka Ryoyu Kobayashiego traci zaledwie 60 punktów. Jeśli Kubacki zajmie co najmniej trzecie miejsce w jednym konkursie, wtedy uzyska 60 punktów.
Źródło: PZN.pl